YAĞMUR SUYU TÜKETİMİ

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

Bu Benim Eserim Matematik ve Fen Bilimleri Proje Yarışması

PROJE AMACI: YAĞMUR SUYUNU DOĞAYA VE İNSANLARA DAHA FAYDALI KULLANIM HALİNE GETİRMEK.

PROJE HEDEFİ: YAĞMUR SUYUNU İNSANLAR VE DİĞER CANLILAR İÇİN DAHA UYGUN BİR ŞEKİLDE KULLANMAK, ÇATI OLUKLARINDA BİRİKEN YAĞMUR SULARINI DEĞERLENDİRMEK.

PROJE ÖZETİ: SU SORUNLARI LİSTESİ OLUŞTURDUM VE SORUNU SEÇTİM. SU SORUNU İLE İLGİLİ ARAŞTIRMA YAPTIM. SORUNU ÇÖZMEK İÇİN PROJE TASARLADIM. TASARILARIMI BİR KAĞIDA ÇİZDİM. PROJEDE KULLANILACAK MALZEMELERİ BELİRLEDİM. İLK OLARAK YAPACAĞIM ÇATI MAKETİNİN ÖLÇÜLERİNİ AYARLADIM. LAVABO MAKETİ İÇİN GEREKLİ BOYUT VE ŞEKİLDE STRAFOR ÖLÇÜSÜ AYARLADIM. ÇATI MAKETİNİ VE LAVABOYU STRAFORUN ÜZERİNE YAPIŞTIRDIM. ÇATI İLE LAVABO ARASINDA BİR HORTUM İLE BAĞLANTI OLUŞTURDUM.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER: KONUYLA İLGİLİ KAYNAK TARAMASI: YARARLANDIĞIM KAYNAKLAR http://tr.wikipedia.org PROJE ÇALIŞMASI SIRASINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER: İLK ÖNCE PROJEYLE İLGİLİ ÖN ARAŞTIRMA YAPTIM. YAPACAĞIM İŞLEMLERİ TASARLADIM. ÇATI MAKETİNİ VE LAVABOYU STRAFORDAN YAPTIM. STRAFOR MAKETLERİNİ YAPIŞTIRDIM. ÇATI OLUĞUYLA LAVABO ARASINA PLASTİK BORU YERLEŞTİRDİM. KULLANILAN YÖNTEMLER: PROJEDE KULLANDIĞIM YÖNTEMLER SADECE STRAFORLARA ŞEKİL VERMEK, KESMEK, HER ŞEYİN ÖLÇÜLÜ OLABİLMESİ İÇİN CETVELLE AYARLAMAK VE KAYNAKLARDAN BU KONUDA BİLGİ EDİNMEK. PROJE BÜTÇESİ: 7,70 TL ULAŞILAN SONUÇLAR: CANLILARA VE DOĞAYA ZARAR VERMEMESİ, CANLILARA VE DOĞAYA YARARLI OLMASI. SONUÇLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ: MAKET DENENEREK DÜZGÜN ÇALIŞTIĞI VE İSTENİLEN ÖZELLİKTE OLDUĞU GÖRÜLDÜ.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin