YAĞMUR SUYU HASADI / RAİNWATER HARWEST

Öngörülen krizler arasında hem yıkım gücü hem de çözümsüzlük açısından en üst sırada yer alan bir madde var: Su kıtlığı!

Sayısal veriler ve yapılan çalışmaların tümü, global düzeyde çok büyük bir krizin kapıda olduğunu ve harekete geçmek için pek fazla zamanımızın kalmadığını gösteriyor.

İşte tam da bu sebeplerle su kaynakları konusunda sahip olduğumuz tüm imkanları olabildiğince etkili kullanmamız, bilinçsiz su tüketimini önlememiz gerekmektedir. Yağmur suyu hasadı yöntemi de bu noktada devreye giriyor. Bu doğrultuda minik öğrencilerimizle yapılacak yağmur suyu toplama kavanozları, büyük küpler ve okul bazında da oluk sistemine monte edilecek su fıçısı, yağmur sularının geri dönüşümünü sağlayarak sahip olunan kaynakları doğru kullanma bilinci oluşturmayı hedeflemekteyiz.

https://twinspace.etwinning.net/134623/home

1 Yorum

  1. Yazınız ve duyarlı oluşunuz için sizlere teşekkürlerimi iletirim umarım en kısa zamanda dediğiniz oluklar tüm okullar da sonra tüm yaşam alanlarında olur susuzluk gerçeği hep var olacak önlem almak ise bizlerin elinde.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

1 × 2 =