XV. Ulusal Tıbbi Biyoloji ve Genetik Kongresi

Değerli Meslektaşlarım ve Sektör Temsilcileri,

XV. Ulusal Tıbbi Biyoloji ve Genetik Kongresi 26 – 29 Ekim 2017 tarihleri arasında Fethiye Ölüdeniz Liberty Hotels Lykia World Resort’te düzenlenecektir. Uluslararası katılımla gerçekleştirilen kongremiz derneğimiz tarafından düzenlenen Tıbbi Biyoloji ve Genetik camiasının en önemli etkinliğidir.

Derneğimizin kuruluşundan bu yana düzenli olarak organize ettiğimiz kongremiz hem bilimsel hem sosyal açıdan doyurucu niteliklere sahip olarak sürmektedir. Derneğimizin düzenlediği ulusal kongremiz 500’ ü aşkın üyesiyle hem sunulan bildiriler hem de katılımcı sayısı bakımından sürekli artan bir grafik çizmektedir.

Kongrelerimize geniş bir öğrenci katılımı olduğu dikkate alınarak 25. yılımızda ve 15’ inci kongremizde de gelenekselleşen 25 katılımcımıza kayıt ve ulaşım burslarımız derneğimiz yönetiminin almış olduğu karar doğrultusunda uygulanacaktır.

Her zaman olduğu gibi 15’ inci kongremizde de camiamızın kurucu isimlerinden olan Prof. Dr. Altan Günalp ödülünün yanısıra serbest bildiri ve poster ödülleri de verilecektir.

Uzun yıllardır sürmekte olan yine Tıbbi Biyoloji ve Genetik alanında tartışılan ve sıkıntı oluşturan konuların da geniş katılımlı olarak tartışma imkanının olacağı kongremizde gelenekselleşen 29 Ekim Cumhuriyet balosunu da siz değerli meslektaşlarımızla birlikte yaşayacağız.

Bu vesile ile sizleri kongremize davet etmekten onur duyar, bilimsel ve sosyal açıdan doyurucu bir program geçireceğimiz 26 – 29 Ekim 2017 tarihleri arasında Ölüdeniz Fethiye’de buluşmayı dilerim.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Turgut Ulutin
Tıbbi Biyoloji ve Genetik Derneği Başkanı

Ana Konular
Kanser Moleküler Biyolojisi ve Genetiği
Molecular Biology and Genetics of Cancer

Hastalıkların Moleküler ve Genetik Temeli
Molecular and Cellular Bases of Disease

Kök Hücre ve Rejeneratif Tıp
Stem Cell and Regenerative Medicine

Hücre Yaşlanması ve Ölümü
Cell Aging and Death

Moleküler Sinir Bilimi
Molecular Neuroscience

Genom Teknolojileri
Gene Technologies

Hücre Moleküler Biyolojisi
Molecular Biology of the Cell

Kişiselleştirilmiş Tıp
Precision medicine