XIV. Geleneksel Programlama Yarışması

ODTÜ Bilgisayar Topluluğu, üniversite öğrencilerini bilgisayar bilimlerine teşvik etmek amacıyla, her sene geleneksel olarak üniversite öğrencileri arası programlama yarışmasını düzenlemektedir.

Bu sene 14.sünü gerçekleştirdiğimiz yarışmamıza katılmak için tek yapmanız gereken, 2 veya 3 kişilik grubunuzu kurduktan sonra, ön eleme sorularını çözerek 17 Nisan 2011 günü saat 23.59′a kadar bize göndermek. Çözüm yolunu bulduktan sonra yazacağınız C, C++ veya Java dillerindeki programınızı sınayarak bize gönderebilirsiniz. Üstelik başvuruda bulunmak için tüm sorulara cevap göndermek zorunda değilsiniz.

Gönderdiğiniz programlar, Linux işletim sistemi kurulu olan bir bilgisayarda derlenerek değerlendirilecek ve belirlenen 10-12 finalist grup, 30 Nisan 2011 Cumartesi günü ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü bilgisayar laboratuvarlarında yapılacak finale katılacaklardır. Ankara dışından finale katılmaya hak kazanan yarışmacıların ODTÜ’de konaklamaları ve yol masrafları* topluluğumuz tarafından karşılanacaktır.

Final aşamasında yine benzer formatta sorularla karşılaşacak gruplar bu kez zamana karşı yarışacaklardır. Final aşamasında gruplardaki her yarışmacıya birer bilgisayar verilecek, ancak grup olmanın avantajını kullanmaları beklenecektir.

1 Mayıs 2011 Pazar günü ise ODTÜ Kültür Kongre Merkezi’nde etkinlik kapsamında, yazılım sektörünün büyük şirketlerinin katıldığı seminerler düzenlenecektir. Aynı gün yapılacak olan ödül töreninde tüm finalistlere sürpriz hediyeler verileceği gibi, ilk 3 dereceye giren gruplara ödüller verilecektir.

* Sadece yurtiçinden otobüs ve trenle gelecek olan finalistler için geçerlidir.

Yarışmamız hakkındaki her türlü bilgiyi http://www.cclub.metu.edu.tr/yarisma/ adresinden edinebilirsiniz.