XIII. Ulusal Tıbbi Biyoloji ve Genetik Kongresi

Değerli Meslektaşlarım,

XIII. Ulusal Tıbbi Biyoloji ve Genetik Kongresi 27 – 30 Ekim 2013 tarihleri arasında Kuşadası Pine Bay Holiday Resort Otel’ de düzenlenecektir. Uluslararası katılımla gerçekleştirilen kongremiz derneğimiz tarafından düzenlenen Tıbbi Biyoloji ve Genetik camiasının en önemli etkinliğidir.

Derneğimizin kuruluşundan bu yana düzenli olarak organize ettiğimiz kongremiz hem bilimsel hem sosyal açıdan doyurucu niteliklere sahip olarak sürmektedir. Derneğimizin düzenlediği ulusal kongremiz 500’ ü aşkın üyesiyle hem sunulan bildiriler hem de katılımcı sayısı bakımından sürekli artan bir grafik çizmektedir.

Genom Dizisinden Gen Fonksiyonuna başlıklı kursumuz yine kongre açılış günü öncesi 26 Ekim 2013 tarihinde düzenlenecektir.

Kongrelerimize geniş bir öğrenci katılımı olduğu dikkate alınarak 13’ üncü kongremizde 25 katılımcımıza kayıt ve ulaşım burslarımız derneğimiz yönetiminin almış olduğu karar doğrultusunda uygulanacaktır.

Her zaman olduğu gibi 13’ üncü kongremizde de camiamızın kurucu isimlerinden olan Prof. Dr. Altan Günalp ödülünün yanısıra serbest bildiri ve poster ödülleri de verilecektir.

Uzun yıllardır sürmekte olan yine Tıbbi Biyoloji ve Genetik alanında tartışılan ve sıkıntı oluşturan konuların da geniş katılımlı olarak tartışma imkanının olacağı kongremizde gelenekselleşen 29 Ekim Cumhuriyet balosunu da siz değerli meslektaşlarımızla birlikte yaşayacağız.

Bu vesile ile sizleri kongremize davet etmekten onur duyar, bilimsel ve sosyal açıdan doyurucu bir program geçireceğimiz 27 – 30 Ekim 2013 tarihleri arasında Kuşadası’ nda buluşmayı dilerim.

Saygılarımla,
Prof. Dr. Turgut Ulutin
Tıbbi Biyoloji ve Genetik Derneği Başkanı

Kongre Ana Konuları

KANSER
SİNİRBİLİM
GEN TEKNOLOJİLERİ
KÖK HÜCRE
HÜCRE ÖLÜMÜ
HASTALIKLARIN MOLEKÜLER TEMELİ
TIBBİ BİYOLOJİ ve GENETİKTE GÜNCEL KONULAR
HÜCRE BİYOLOJİSİ

Genom Dizisinden Gen Fonksiyonuna Kursu

26 Ekim 2013

Koordinatör: Prof.Dr. Neşe Atabey

Dernek Yönetim Kurulu

Dernek Başkanı
Prof.Dr. Turgut Ulutin

Dernek 2. Başkanı
Prof.Dr. Ayşe Özer

Genel Sekreter
Prof.Dr. Mehmet Güven

Sayman
Prof.Dr. Ayhan Deviren

Üyeler
Prof.Dr. Neşe Atabey
Prof.Dr. Ersan Kalay
Doç.Dr. Ece Konaç

Kongre Bilimsel Kurulu

Kongre Başkanı
Prof.Dr. Turgut Ulutin

Kongre Sekreteri
Prof.Dr. Ayhan Deviren

Kongre Bilim Kurulu
Prof.Dr. Ayşe Özer ( Başkan )
Prof.Dr. Selma Yılmazer
Prof.Dr. Neşe Atabey
Prof.Dr. Melek Öztürk
Prof.Dr. Ünal Egeli
Prof.Dr. Meral Özgüç
Prof.Dr. Fatma Oğuz Savran
Prof.Dr. Ersan Kalay
Prof.Dr. Turgut Ulutin
Doç.Dr. Hilal Özdağ

Kongre Düzenleme Komitesi
Prof.Dr. Seniha Hacıhanefioğlu ( Başkan )
Prof.Dr. Müjgan Cengiz
Doç.Dr. Mustafa Akkiprik
Doç.Dr. Ece Konaç
Doç.Dr. Yelda Tarkan Argüden
Doç.Dr. Zeynep Sercan
Doç.Dr. Buket Kosova
Doç.Dr. Matem Tunçdemir
Dr. Ayşe Çırakoğlu
Dr. Duygu Gezen Ak
Dr. Erdinç Dursun
Dr. Burçin Kaymaz
Ar.Gör. Seda Baykal

ONGRE MERKEZİ
Tüm Bilimsel Program Kuşadası Pine Bay Holiday Resort Otel’ de gerçekleşecektir.

KONGRENİN DİLİ
Toplantının resmi dili Türkçe’dir.

İNTERNET SİTEMİZ
www.tbgk2013.org Bilimsel program, kayıt ve konaklama ile ilgili en güncel bilgileri sitemizden bulabilirsiniz. Web sayfamız düzenli olarak güncellenmektedir. Lütfen ziyaret ediniz.

KATILIM SERTİFİKASI
Kongre katılım sertifikası 30 Ekim 2013 tarihinde Kongre Kayıt masasından dağıtılacaktır.

KAYIT VE DANIŞMA
Kayıt masası kongre süresince Pine Bay Holiday Resort Otel’de saat 07:30 – 20:00 arasında açık olacaktır. Kayıt yaptırmamış katılımcılar kongre merkezinde bulunan kayıt masasından kayıt yaptırabileceklerdir.

SUNUMLAR
Özetler “online” bildiri özeti sistemiyle web sitesi üzerinden toplanacaktır.

YAKA KARTI
Tüm katılımcıların kongre merkezine girişte, bilimsel oturumlar ve sosyal aktiviteler esnasında yaka kartlarını takmalarını, güvenlik açısından önemle rica ederiz.

KONGRE ÇANTASI
Kayıt işlemlerini tamamlayan katılımcılara kayıt masasından verilecektir.

DAVET MEKTUBU
Kongre katılımı için, kurumlara verilmek üzere talep edilecek kongre davet yazısı isteyen katılımcılara gönderilecektir.

İPTALLER
İptal şartlarına uygun olacak şekilde, tüm kayıt iptalleri ConPlus Kongre ve Organizasyon bildirilerek yapılmalıdır. Tüm iadeler kongre bitiminden sonra yapılacaktır. Kayıt ve konaklama iptaller için son başvuru tarihi 1 Haziran 2013’tür. Sponsorluk iptalleri için son başvuru tarihi 15 Nisan 2013’ tür. Bu tarihlerden sonra talep edilen iptaller dikkate alınmayacaktır.

KONGRE PROGRAMI
26 Ekim Genom Dizisinden Gen Fonksiyonuna Kursu & Firma Stand Kurulum
27 Ekim Paralel Oturumlar, Açılış Töreni ve Kokteyli
28 Ekim Paralel Oturumlar, Uydu Sempozyumlar
29 Ekim Paralel Oturumlar, Uydu Sempozyumlar, Gala Yemeği
30 Ekim Paralel Oturumlar, Kapanış

BİLİMSEL PROGRAM
Tıbbi Biyoloji ve Genetik Derneği TBGK2013 için doyurucu bir bilimsel program hazırlamıştır. Bilimsel programda Tıbbi Biyoloji ve Genetik alanında güncel konularında düzenlenmiş genel oturumlar ve ilginç konferansların yanında tartışmalı konularda karşıt görüşler ve ”Nasıl olmalı?” oturumları da yer alacaktır.

DÜZENLEME
Kongre Düzenleme Kurulu ConPlus Kongre ve Organizasyon’u Kongre Resmi Organizasyon Firması olarak belirlemiştir. Kongre dahilinde herhangi bir talebinizde ConPlus Kongre & Organizasyon’a başvurmanızı rica ederiz.

TRANSFER BİLGİLERİ
26-30 Ekim 2013 tarihleri arasında ConPlus Kongre ve Organizasyon’a bildirmiş isteyen katılımcıların Havaalanı-otel-havaalanı transferleri 53.- € karşılığında yapılacaktır. Özel Transferler için lütfen ConPlus Kongre ve Organizasyon ile irtibata geçiniz. Uçuş değişikliklerini 48 saat önceden bildirmeniz durumunda transfer değişikliği dikkate alınacaktır.

İKLİM
Ekim ayında Kuşadası’nda ortalama hava sıcaklığı gündüz 23 – 25 C’dir.

KATILIM SERTİFİKASI
Kongre ve kursa kayıt yaptıran tüm katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.
DAVET MEKTUBU
Kayıt işlemini yaptırmış tüm katılımcılara talep ederlerse davet mektubu gönderilecektir. Bu mektup sadece katılımcının kurumundan izin almasına yardımcı olmak amacını taşımaktadır.

SERGİ ALANLARI
Kongre süresince ilaç, tıbbi malzeme ve kitap alanlarında ürün sahibi firmaların, ürünlerini sergileyebilmesi amacıyla Kuşadası Pine Bay Holiday Resort Otel ‘de geniş bir alan ayırılmıştır. Sergi alanlarına girişte kongre kaydı yaptırmış olma şartı aranmaktadır.

Kongre Bilimsel Sekreteryası
Tıbbi Biyoloji ve Genetik Derneği
Prof. Dr. Ayhan Deviren
E-Mail: [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin