XII. Bilim Şenliği ve Proje Yarışması

XII. Bilim Şenliği ve Proje Yarışması

T.C.
ÜMRANİYE KAYMAKAMLIĞI
Özel Eyüboğlu Çamlıca İlköğretim Okulu Müdürlüğü
Eyüboğlu Eğitim Kurumları’nda XII. Bilim Şenliği ve Proje Yarışması
Sayın Fen Bilimleri Bölümü Başkanı, Eyüboğlu Eğitim Kurumları tarafından, eğitimin kalitesini yükseltmek; ilgi alanları geniş, fark ederek öğrenen, keşfeden, sorgulayabilen ve sürekli öğrenmeye istekli; karşılaşılan her türlü sorunun bilimsel yöntemlerle çözülebileceğini fark eden, grup çalışmalarına yatkın öğrenciler yetiştirmek; öğrencilerin fen
derslerine olan ilgilerini arttırmak ve proje çalışmalarına gereken önemi vermek amacıyla 14 Mayıs 2011 Cumartesi günü, 4., 5., 6., 7. ve 8. sınıflar seviyesinde XII. Bilim Şenliği ve Proje Yarışması düzenlenecektir.
Bilim Şenliği bütün öğrencilerin sahip oldukları bilgileri ve yaptıkları uygulamaları günlük yaşamlarına yansıttıkları, edindikleri bilgi ve bulguları başkalarıyla paylaşabildikleri, ve ürettiklerini sergilediği heyecan verici bir ortam yaratır, araştırmaya yönlendirir, özgüvenlerini geliştirir ve bilime ilgi duymalarını sağlar, öğretmenlerin ise meslektaşları ile fikir alış-verişinde bulunabilmelerine yardımcı olur. Öğrencilerimizin Bilim Şenliği’ne katılmaları Fen alanında ürettikleri projelerini, deneysel ya da gözlemsel sergilemeleri ve
sunmaları yoluyla olacaktır.
Bu yıl da Eyüboğlu Eğitim Kurumları’ndan katılacak projeler ayrı bir kategoride değerlendirilecek, konuk okullar kendi aralarında yarışacaklardır.
Yarışmamıza geçmiş yıllarda gösterilen yoğun ilgi nedeniyle proje sayısı çok olduğu için her okul her seviyeden en fazla iki proje ile katılabilir. Her proje en fazla iki öğrenci ile sunulacaktır. Sunum için her projeye 5 dakika süre verilecektir. Katılan projelerin model ya da derleme olması durumunda öğrencilerin bu projelerde kendi yaratıcılıklarını kullanmaları ve daha önce yapılan modellerin taklidi niteliğinde olmamaları gerekmektedir.
Bilimsel ve bilim adına keyifli etkinliklerle dolu şenliğimize katılmayı arzu ettiğiniz takdirde ekte gönderdiğimiz başvuru formunu en geç 13 Nisan 2011 tarihine kadar e-mail yolu ile bize ulaştırmanızı rica ederiz. Her proje için ayrı katılım formu doldurulması gerekmektedir. Değerlendirmenin sağlıklı olması için daha çok ve değişik okullardan jüri üyesi katılımına gereksinim vardır. Katılacak öğretmenlerin bu konuda bizlere yardımcı olmalarını ve jüri üyeliğine başvuruda bulunmalarını rica ederiz. Proje değerlendirme kriterleri ekte belirtilmiştir.
(Katılım formuna http://www.eyuboglu.com sayfasından da ulaşıp bize gönderebilirsiniz.)
Öğle yemeği için okul yemekhanesi öğrenci ve öğretmenlerin hizmetinde olacaktır. Yemekhanenin sağlıklı hizmet sunabilmesi için katılacak öğretmen ve öğrencilerin sayısının bilinmesi önemlidir.
Bu güzel günde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Not : Bilim Şenliği ve Proje Yarışmamızın başlama saati 08:30’dur.
E-Mail : ahmet.ozturk@eyuboglu.com
Tel : 0216 522 12 43
Fax : 0216 522 12 13
İlginize teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.
Ahmet ÖZTÜRK Sibel GÜNAR Funda CÜCELOĞLU
Fen Bilimleri Bölüm Bşk. Çamlıca İlköğretim Okulu Müdürü Kolej ve Fen Lisesi Müdürü