WorldStar Student Öğrenci Yarışması

2013 WorldStar Student Öğrenci Yarışması başvuruları başlamıştır.

WPO – Dünya Ambalaj Örgütü’nün WorldStar Öğrenci Yarışması ambalaj tasarımı konusundaki projeleri geliştirmek adına tüm dünyadaki ülkelerden katılmak isteyen öğrenciler için uluslararası nitelikte bir ambalaj tasarımı yarışmasıdır.

2012 yılında olduğu gibi, 2013 yıllında da WPO’nun ABD’den üyesi kuruluş olan IoPP – Ambalaj Profesyonelleri Enstitüsü tarafından Chicago’da Jüri Toplantısı organize edilecek yarışma için geri sayım başladı.

WPO üyesi olan ASD tarafından düzenlenen 9. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışmamızda derece, mansiyon ve sertifika almaya hak kazandığınız için bu yarışmaya siz de başvuruda bulunabilirsiniz.

Jüri değerlendirme esnasında aşağıdaki konulara dikkat edecektir:

· Yenilikçi

· Estetik görünen

· Çevreyle uyumlu

· Üretimi kolay

· Kullanışlı

· Küresel düzeyde uygun

Başvuru Ücreti olan 15$ veya 12€ ASD tarafından ödenecektir.

Ödülleri kazananlar bu yılda ABD’de gerçekleştirilecek bir tören esnasında açıklanacak ve dereceye giren öğrencilerin bu törene katılımı IoPP tarafından finanse edilecektir.

WorldStar Student Yarışmasına katılmak istiyorsanız en kısa sürede melikesuzgun@ambalaj.org.tr e-posta adresinden tarafımıza bilgi vermenizi ve başvurularınızı sizin adına elektronik olarak yapabilmemiz için projenizin İngilizce açıklamasını içeren ve 100 kelimeyi geçmeyen İngilizce Raporu 06/09/2013 Cuma gününe kadar bize ulaştırılacak şekilde, Melike Demirci Süzgün’e melikesuzgun@ambalaj.org.tr email adresinden iletmenizi önemle rica ederiz.

Proje görsellerinizde de revizyon yapmak isterseniz,

· Ambalajınızı iyi temsil 2-3 dijital fotografını ( tif,tiffi jpg,jpeg formatlarında olacak şekilde)

· Projenizin 3D hareketli görselini (videoları) yada bilgisayar destekli tasarımı(CAD) ‘nı da elektronik ortamda bize iletmeniz gerekmektedir.