World STEM Festival için hazır mısınız?

World STEMv
World STEM

BİRLİKTE YAPALIM!
World STEM Festival-2020 için hazır mısınız?

Siz de bilime katkıda bulunabilirsiniz.

Katkı sağlayacak, destek olacak kurumlar aşağıdaki mail adresine mail yazabilir:
worldstemfestival@gmail.com

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destek Programı kapsamında, İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecektir.

Bu proje Türkiye’den başlayıp bütün dünyaya yayılacak bir STEM festivali düzenlemek; okul öncesinden üniversiteye Science=Fen, Technology=Teknoloji, Engineering=Mühendislik ve Mathematics=Matematik alanlarında hem bütünleşik hem de ayrı ayrı disiplinlerin uygulanması şeklinde toplumda farkındalık yaratmaktır.

Projenin ikincil amacı ise STEM’e olan ilgilerini arttırmak ve bu alanda meslek seçmelerine katkıda bulunmak, bilimi ve bilim insanını sevdirmek, toplumda ve öğrencilerde bilime ve bilim insanına yönelik olumsuz endişe, kaygı ve önyargıları ortadan kaldırmak ve bilim, teknoloji, toplum, çevre ve birey arasındaki etkileşimi kavratmak olarak belirlenmiştir. STEM eğitimi özellikle öğrenci ve öğretmenlere olmak üzere toplumun diğer kesimlerine benimsetmek ve sevdirmek amacıyla yapılacaktır.

Projede fen, teknoloji, mühendislik, matematik, robotik, kodlama, programlama, maker, eğlenceli bilim gibi alanlarda faaliyetler yürütülecektir. Yapılacak atölyelerde en başta bütünleşik STEM eğitimi üzerinde durulacak, daha sonra gökyüzü gözlemleri yapılacak, robotik araçlarla programlama, öğrencilere kod yazma çalışmaları yapılacak, kendin yap (maker) ve mühendislik çalışmaları gerçekleştirilecek, bilimi sevdirmek amaçlı eğlenceli bilim şovları düzenlenecek, eğitim teknolojilerinin en güncel aktiviteleri katılımcılarla paylaşılacak ve son bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında söyleşiler gerçekleştirilecektir.

2020 yılında Eylül-Ekim Döneminde İstanbul Aydın Üniversitesinde gerçekleştirilecek olan World STEM Festival’de atölye yapacak kişiler için başvuru formumuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://forms.gle/2jZ38S8JmpkoufnX6

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here