Women-Led Startups

üniversite kulüp etkinliği
Women-Led Startups

İTÜ Girişimcilik Kulübü : İTÜ’de girişimcilikle ilgili gerek akademik düzeyde gerek öğrencilerin sosyal hayatta uygulamaya yönelik herhangi bir çalışmanın olmamasını çıkış noktası olarak gören kulübümüz 2006 yılından bu yana İTÜ’nün en aktif öğrenci oluşumlarındandır.

Günümüze kadar İTÜ’ de girişimcilik ekosisteminin gelişmesine büyük katkı sağlamıştır. Kalıplaşmış kariyer planlarından sıyrılıp hayallerini gerçekleştirmeye inananların yuvası olan İTÜ GİRİŞİM, üniversite öğrencilerine girişimcilik kültürü aşılayan ekosistemin ihtiyaçlarına göre etkinlikler düzenleyip projeler geliştiren güçlü iş birlikler oluşturup proje ve yarışmalara katılım gösteren uzmanlık kulübüdür.

Women-Led Startups : Girişimcilik ekosistemindeki cinsiyet dağılımını göz önüne aldığımızda, ekosistemdeki kadın sayısını artırmak hedefiyle bu alanda henüz yolun başındaki öğrencileri cesaretlendirecek ve bizi harekete geçirecek bir etkinlik idealiyle yola çıktık.

Girişim ekosistemindeki lider kadınların hayat hikayelerini, geçtikleri yolları dinleyerek katılımcıların başarılı rol modeller edinmelerini sağlamak ve ekosistem içinde kendilerine yer açacak cesareti bulmalarına teşvik etmeyi amaçlıyoruz.

Gençleri, kadın girişimciler ve yatırımcılarla buluşturarak networklerini daha üniversite sıralarında oluşturmalarını sağlıyoruz.

Women-Led Startups’ta seni neler bekliyor?
– Girişimcilik ve liderlik üzerine workshoplar,
– Deneyimli girişimcilerin hikayelerini dinleyebileceğimiz söyleşiler,
– Birbirinden değerli isimler ile çeşitli konularda gerçekleşecek olan paneller,
– Çeşitli çekilişlerin gerçekleşeceği dopdolu bir etkinlik seni bekliyor.
Sen de yer almak istiyorsan hemen kayıt ol!
Yer: İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi, Saat: 10.00

https://itugirisim.org/women-led-startups-basvuru.html

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.