WEB 2.0 ARAÇLARI İLE ÖĞRENİYORUM PROJESİ FİNALİ

Kuruculuğunu Filiz Kır ve Murat Özdemir’in yaptığı; üyelerini Esin Karataş, Adem Küsin, Derya Bayhan Çanakçı, Emine Kocaöz, Hayriye Gökçimen, Hatice Doğan, Sinan Yaşın,Çiğdem Görkem ve 3 yabancı ortağın oluşturduğu projemiz finalini yaptı.

Günümüz eğitim şartlarında her ders ve her konu için web 2.0 araçları ,anlamayı kolaylaştıran ve öğrenme etkinliğini daha keyifli hale getiren araçlardır. Dijital öğrenme yetenekleri çok gelişmiş olan öğrencilerimiz öğrenme sürecini bu web 2.0 araçlarını öğrenerek ve kullanarak , daha etkili ve kalıcı sonuçlarla tamamlayacaklardır. Bu anlamda projemiz ,ortak öğretmen ve öğrencilerimiz ile işbirliği içinde yapılacak etkinliklerle web 2.0 araçlarını öğrenme konusunda çok yararlı olmuştur.

Faaliyetlerini sürdürdüğü süre boyunca her hafta en az bir web 2.0 aracının öğretmen rehberliğinde öğrenciler tarafından, müfredatla uyumlu etkinlikler çerçevesinde kullanıldığı projemizde, öğrencilerimiz kendilerini pek çok alanda geliştirme şansı bulmuştur.

Yapılan Kapanış Webinarı ve değerlendirme anketleri; alınan öğretmen-öğrenci-veli görüşleri ile projenin belirlediği hedeflerin de ötesine geçtiği görülmüş, tanındığı çevrelerce takdir toplamıştır.

Projemiz Pek çok ürün oluşturarak, çalışmalarını somut şekilde sunmuştur. Takım çalışması yapılarak oluşturulan ‘Web 2.0 Araçları’ ekitabına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Bu ekitapta araçların tanımı ve amacı yer almaktadır.

https://www.storyjumper.com/book/read/105692356

Projemizin tüm çalışmalarının yer aldığı blogumuz:

https://projeweb2.blogspot.com/

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

4 × 2 =