WE WANT WIE DO

IEEE Women in Engineering Affinity Group

IEEE Women in Engineering Affinity Group (WIE) kadın bilim insanı ve mühendis adaylarını teşvik edip onların bilim , teknoloji ,mühendislik, matematik dallarında ilerlemesini, sektörde yer edinmesini ve akademik anlamda gelişmelerini sağlayan IEEE kulübünün farkındalık gruplarından biridir.

IEEE WIE mühendislik, bilim, iş sektörü ve sosyal hayatta kadın ve erkek eşitliğine dikkat çeker. IEEE WIE olarak yıl içerisinde ise bilgilendirici birçok etkinlik düzenledik ve düzenlemeye devam ediyoruz. Bunlardan bazıları ,teatalk, workshop ve webinarlar idi.6 Aralık 2020 tarihinde Mercedes Benz A.Ş.den Uzman Tasarım Mühendisi Alp Timuçin Koçak ile AutoCAD webinarı, 21 Aralık 2020 tarihinde NOTE Cosmetics Genel Müdürü Beril Koparal ile webinar, 7 Ocak 2021 tarihinde HUAWEİ şirketinde Android Developer Advocate olan Sinan Yılmaz ile webinar, 12-18 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz WIE LEARN WEEK etkinliğinde ise Ali Topacık ile Excel Workshop, Lerzan Erkan ile Çalışma Yaşamında Farkındalığa Doğru, Sena Aytan ile CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimiz.

Yıl içerisinde bir gün içerisinde eğitmenler ve konuşmacıları ağırlayacağımız “WE Want, WIE Do” etkinliğimizin hazırlıkları ise tam hızıyla devam ediyor. Etkinliğimiz 23 Mayıs 2021 tarihinde 13:00-17:00 saatleri arasında online olarak gerçekleşecek.

Bu sene ilkini düzenlediğimiz “WE WANT WIE DO” etkinliğimizde seni de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

13:00’da Bahadır Atmaca ile Temel Yalın İlkeleri ve Sektörel Uygulamaları, 14:00’da Ufuk Peker ile RPA ve Akıllı Otomasyonlar, 15:00’da Efsun Janset Yılmaz ile Değişen Dünyada E-Ticaretin Önemi ve 16:00’da Sunday Birkan ile Etkili LinkedIn Kullanımı gibi konuları barındıran etkinliğimize katılıp hem bu alanlarda bilgi sahibi olabilir hem de sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Etkinliğimizin ilerleyişi 40 dakika eğitim, 10 dakika soru-cevap, 10 dakika mola şeklinde olacaktır.

23 Mayıs tarihinde 13:00-17:00 saatleri arasında Microsoft Teams üzerinden online gerçekleşecek etkinliğimize seni de bekliyoruz.

Detaylı bilgi için @ieeetnku ve @ieeetnkuwie Instagram sayfalarından bizi takip edebilir, çekilişlerimize katılabilirsin.

Etkinlik kayıt formumuz: https://forms.gle/tM6GQu4W9SGFLppy8

Etkinlik kayıt formumuza @ieeetnkuwie hesabımızın bio kısmından ulaşabilirsiniz.