Voleybol Resim Yarışması

Voleybol Eğitim Vakfı

“Voleybol” Resim Yarışması:

Amacı: Voleybol Eğitim Vakfı’nın Türkiye genelinde düzenlediği ödüllü “VEV Ödüllü Resim Yarışması”nın bu yıl ve bundan sonraki yıllarda konusu “VOLEYBOL” olarak belirlenmiştir. Söz konusu yarışma sonrasında açılacak sergi ile voleybol ve resim sanatı ile ilgilenen pek çok sporsever ve sanatsever genci bir araya getirmeyi hedefleyen” VEV Ödüllü Resim Yarışması” ile;

• Geleceğin sporcu ve çağdaş sanatçı adaylarını bir araya getirmeyi,
• Gençlerin birbirleri ile etkileşimde bulunabilmelerini,
• Sporun ve Sanatın evrenselliği aracılığı ile kardeşlik, dostluk, dayanışma, spor ve sanat sevgisi ve benzeri, olumlu duygu ve davranışlar kazanmalarını sağlamayı,
• Resme ve spora ilgisi ve yeteneği olan gençleri ödüllendirerek desteklemeyi,
• Gençlerin aynı konu üzerinde farklı yaklaşımları görerek, farklı resim tekniklerini tanımalarını sağlamayı,
• Gençlere bu yarışma ile kendilerini ve gerektiğinde ülkemizi, ulusal ve uluslar arası benzer yarışmalarda temsil edebilmelerini sağlayacak tecrübeler kazandırmayı amaçlamaktadır.
• Yarışmanın sabit konusu “VOLEYBOL” olmakla birlikte, gençlerin hayatları içinde değiştirmek istediği, gelecekte kendilerini görmek istedikleri hedeflerini onlara düşündürmek, somut hale getirince ulaşmasının daha kolay olabileceğini göstermek olarak hedeflenmiştir.

Ödüller:

Birincilik Ödülü: 1.000.-TL, plaket ve Voleybol Eğitim Vakfı Yaz Kampı Tesislerinde (İstanbul/Beykoz) 1 Hafta her şey dahil kamp konaklaması (www.netvoleybol.com.tr web sitesindeki yaz okul-kampı bölümündeki dönemlerden istediğine katılabilir.)

İkincilik Ödülü: : 500.-TL, plaket ve Voleybol Eğitim Vakfı Yaz Kampı Tesislerinde (İstanbul/Beykoz) 1 Hafta her şey dahil kamp konaklaması (www.netvoleybol.com.tr web sitesindeki yaz okul-kampı bölümündeki dönemlerden istediğine katılabilir.)
Üçüncülük Ödülü: : 250.-TL, plaket ve Voleybol Eğitim Vakfı Yaz Kampı Tesislerinde (İstanbul/Beykoz) 1 Hafta her şey dahil kamp konaklaması (www.netvoleybol.com.tr web sitesindeki yaz okul-kampı bölümündeki dönemlerden istediğine katılabilir.)

Voleybol Eğitim Vakfı

RESİM Yarışması

Yarışma Şartnamesi:

1. Yarışmaya tüm ilkokul, ortaokul ve lise dereceli öğrenciler katılabilir.
2. Değerlendirme 3 kategoride yapılacak olup ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri kendi aralarında yarışacaktır.
3. Her öğrenci yarışmaya en fazla 3 çalışma ile katılabilir.
4. Yarışmaya katılacak çalışmalar daha önce herhangi bir yarışmaya veya sergiye katılmamış olmalıdır.
5. Ödül alan çalışmalar Voleybol Eğitim Vakfı Müzesine ait olacaktır ve telif hakları Voleybol Eğitim Vakfı’na ait olacaktır.
6. Yarışmaya halen Voleybol Eğitim Vakfı’ndan burs almakta olan sporcular dışında NeT Voleybol Spor Kulübü ve SeT Voleybol Spor Kulübü sporcuları da katılabilirler.

7. Son başvuru tarihi 14 Mayıs 2016 olup, bu tarihten sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
8. Dereceye giren ve eserleri sergilenmeye değer bulunan öğrenciler 28 Mayıs 2016 tarihinde www.vev.biz, www.netvoleybol.com.tr, facebook/Voleybol Eğitim Vakfı, facebook/NeTVoleybol, facebook/yazokulukampı sayfalarından ilan edilecektir.
9. Sergilenmeye değer bulunan resimler, 4 – 5 Haziran 2016 tarihinde Zübeyde Hanım Öğretmen Evi/İstanbul’da sergilenecektir.
10. Dereceye giren öğrencilerin ödülleri ve eserleri sergilenmeye değer bulunan öğrencilerin teşekkür belgeleri 4 Haziran 2016 Saat:17.00’de Zübeyde Hanım Öğretmen Evi/İstanbul’da düzenlenecek törende verilecektir.
11. Yarışmaya başvurmuş tüm öğrenciler yarışma şartlarını kabul etmiş sayılırlar.

Voleybol Eğitim Vakfı

RESİM Yarışması

Başvuru Koşulları:

1. Yarışmaya son başvuru tarihi 14 Mayıs 2016’tir.
2. Konu : Voleybol
3. Teknik : Serbest (Karakalem, sulu boya, yağlıboya, akrilik vs.olabilir.)
4. Ebatlar : 35×50 veya 50×70
5. Çalışmalar paspartusuz ve çerçevesiz olarak teslim edilmelidir.
6. Resimlerin arka yüzünde, sağ alt köşeye yarışmacının kendi tespit ettiği rumuzu ve kategorisi yazılı (Örn: duman/ilk, gelincik/orta, poyraz/lise vb) olacaktır. Resimlerle birlikte kapalı ve ağzı yarışmacı tarafından imzalanmış zarf içerisinde rumuz sahibinin adı soyadı, iletişim bilgileri ve nufus cüzdanı fotokopisi teslim edilecektir.

7. Eserler son başvuru tarihinden önce Voleybol Eğitim Vakfı, Zübeyde Hanım Öğretmen Evi Ataşehir/İstanbul adresine posta aracılığı ile ulaştırılabilir. Resimler ve kimlik bilgileri zarfının resim rulo kutusu (proje rulo kutusu) içine konularak ve ağızları düzgünce bantlanarak postaya verilmesi tavsiye edilir.

Danışma; 0.532.2180127 veya info@netvoleybol.com.tr

8 YORUMLAR