Vodafone Liselerarası Müzik Yarışması

Türkiye’nin liseli gençlere yönelik bu en büyük organizasyonunda gençler hem müzikal yeteneklerini gösterecek ,hem de büyük ödüller için yarışacak.

2009 yılında, FIDOF-Uluslararası Festivaller Federasyonu’ndan, “Dünya’nın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” ödülünü alan etkinliğe bu yıl 134 lise katılıyor.

Yaklaşık 2000 öğrencinin yarışacağı “Vodafone Liseler Arası Müzik Yarışması”nın  Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek elemelerinde, gençlerin istekleri doğrultusunda, müzik dünyasının en sevilen isimlerinden Bedük ve Manga grubu konser verecek.
12 Mart Cumartesi günü saat 13:00’te Bedük konseriyle başlayacak olan yarışmanın ikinci günü olan 13 Mart Pazar ise, yine aynı saatte Manga konseri gençleri coşturacak ve yarışma heyecanını artıracak.

İki günlük eleme maratonundan sonra “Vodafone Liseler Arası Müzik Yarışması”nın büyük finali ise, 2 Nisan Cumartesi günü yine Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek.

Yarışmanın eğitim sponsoru olan Okan Üniversitesi, 5 başarılı öğrenciye eğitim hayatları boyunca karşılıksız eğitim bursu verirken, Vodafone, yarışmanın şampiyonu olan okula tam teçhizatlı profesyonel bir müzik stüdyosu kuruyor. Ayrıca Vodafone, Kız solist, erkek solist ve yorum dalı birincilerini, tüm masraflarını karşılayarak, Türkiye’yi temsil etmek üzere, uluslararası yarışmalara, yurtdışına gönderiyor.