Vlll. Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali

Vlll. Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali vesilesiyle tekrar merhaba.

Sultanbeyli Belediyesi olarak 2012 yılında, uluslararası bir edebiyat ve sanat organizasyonu olarak başlatmış olduğumuz şiir festivalimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Son beş yıldır belli bir tema etrafında yapılmakta olan festivalimizin, 2021 yılının Yunus Emre Yılı olarak ilan edilmesinden ilham alınarak, bu yıl ki teması “Yunus Emre” olarak belirlenmiştir.

Başvurularınızı lütfen yarisma@istanbulensissiir.org adresine yapınız.

Başvuru Şartları
1. Katılımcılar, sayfada ilan edilmiş 100 Yunus Emre şiiri içerisinden seçmiş olduğu şiiri seslendirerek yarışmaya katılabilirler.
2. Seslendirilen şiir kaydının dosya formatı yalnızca mp3, wav, m4a türlerinden biri olmalıdır. Diğer türlerde yapılan ses kayıtları dikkate alınmayacaktır.
3. Bir kişi en fazla 2 şiir ile yarışmaya katılabilir.
4. Katılımcılar seslendirmiş olduğu Yunus Emre şiiri dosyasını Ad-Soyad-Doğum Tarihi-Telefon-Adres Bilgileri ve Seslendirilen Şiirin Numarası ile birlikte eksiksiz olarak yarisma@istanbulensissiir.org adresine mail olarak göndereceklerdir.
5. Yarışma katılımcılarının 15 yaşından gün almış olması gerekmektedir.
6. Şahıslar ilettikleri bilgilerin doğruluğundan sorumludur. Yanlış ve eksik bilgilerle yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.
7. Ödül sahiplerinin 18 yaşından küçük olması durumunda ödülleri yasal varislerine teslim edilecektir.
8. Sultanbeyli Belediyesi derece ve mansiyon alan eserlerin her türlü kullanım hakkında sahip olacaktır. Katılımcılar telif haklarını vermiş olduklarını beyan ederler.
9. Yarışmaya 20 Mayıs 2021 23.59’a kadar başvuru yapılabilecektir. Sonrasındaki başvurular geçerli sayılmayacaktır.
10. Sultanbeyli Belediyesi yarışma başvuru şartlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

istanbulensissiir.org