Ana SayfaOkul Eğitim HaberleriVKV Koç Özel Lisesi 2021-2022 Lise Hazırlık Sınıfı Burs Başvuru

VKV Koç Özel Lisesi 2021-2022 Lise Hazırlık Sınıfı Burs Başvuru

2021 – 2022 Eğitim-Öğretim yılı Lise Hazırlık Sınıfına Millî Eğitim Bakanlığı Merkezi Sınav sonuçlarına göre öğrenci alınacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın güncel duyurularına göre oluşturulan kayıt dönemi 1-14 Temmuz tarihleri arasındadır. MEB tarafından yapılacak duyurular doğrultusunda bu tarihlerin güncellenebileceğini hatırlatmak isteriz. 

LGS sonuçları açıklandığında okulumuz web sayfasında taban puanımız ilan edilecek, maddi olanakları kısıtlı ihtiyaç sahibi başarılı adaylar için web sitemiz http://lgs.koc.k12.tr adresinden ön kayıt döneminde burs başvurusu açılacaktır. Burs başvuru ekranı 02 Temmuz 2021 Cuma sabahı 10.00’da kapanacaktır. Bu kapsamdaki aday velilerimizin başvuru ile ilgili hazırlık yapabilmeleri için değerlendirmeye esas alınacak belgeler aşağıda listelenmiştir. 

Ön kayıt ekranından yönlendirileceğiniz burs başvuru formunu doldurup istenen evrakları sisteme zamanında ve tam olarak yüklemeniz gerekmektedir. Belgelerin başvuru sistemine zamanında ve eksiksiz yüklenmesi velinin sorumluluğundadır. Eksik belge ile yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Belgeler öğrenci velisinin başvuru tarihindeki durumuna uygun olmalıdır.

Burs başvurusu olumlu değerlendirilen öğrenciye ait başvuru belgelerinin çıktılarının kayıt sırasında velisi tarafından Lise Öğrenci İşlerine teslim edilmesi gerekmektedir. Belgelerin kayıt sırasında teslim edilmemesi, teslim edilen belgelerin eksik olması veya burs başvuru sistemine yüklenen belgelerle tutarsızlık göstermesi burs hakkının iptaline sebep olacaktır. 

VKV Koç Özel Lisesi 2021-2022 Lise Hazırlık Sınıfı Burs Başvuru Belgeleri

Genel Belgeler

  1. E-devlet şifreniz ile tüm aile bilgilerinin yer aldığı Nüfus Kayıt Örneği 
  2. Vefat eden anne veya baba ile ilgili veraset ilamı
  3. Anne-baba boşanmış ise, velayet durumunu gösteren kesinleşmiş mahkeme kararı
  4. Ailede öğrenim gören kardeşlerin, mali yardım ya da burs alıp almadıklarını da belirten tasdikli öğrenci belgeleri
  5. Ailede sakatlık veya uzun vadeli tedavi gerektiren ciddi bir hastalık varsa, bunu belgeleyen ilgili raporlar.
Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.