VI. Uluslararası Sosyal Bilimlerde Güncel Tartışmalar Kongresi

Kongre
Kongre

VI. Uluslararası Sosyal Bilimlerde Güncel Tartışmalar Kongresi

CUDES 2017: VI. Uluslararası Sosyal Bilimlerde Güncel Tartışmalar Kongresi, Westminster Üniversitesi (İngiltere), Kocaeli Üniversitesi (Türkiye) ve Silesian Üniversitesi (Çek Cumhuriyeti) ile işbirliği altında 2010 yılında Londra’da düzenlenmiştir. İlk etkinliğin ardından IJOPEC yayınları tarafından sunulan bildirilerden bir seçki kitap “Küreselleşme, Din ve Kalkınma” adıyla yayınlanmıştır. Devam eden yıllarda İkinci CUDES Çek Cumhuriyeti Karvina’da Silesian Üniversitesinde, üçüncü̈ CUDES Kocaeli’de Kocaeli Üniversitesi’nde Sosyal Bilimlerde Yöntem Tartışmaları temasıyla atölye çalışması olarak düzenlenmiştir. Dördüncü̈ ve beşinci CUDES etkinliği Kocaeli’de sosyal bilimlerde devam eden güncel tartışmalara odaklanarak gerçekleştirilmiştir. 2017 yılında Belgrad Üniversitesi (Sırbistan) kongrenin düzenleyicileri arasına katılmıştır.

CUDES 2017: VI. Uluslararası Sosyal Bilimlerde Güncel Tartışmalar Kongresi’nin ana amacı sosyal bilimciler için, sosyal bilimlerde güncel tartışmaları yapabilecekleri ve sosyal bilimciler arasında disiplinler arası çalışmaları teşvik edecek alternatif bir platform oluşturmaktır. CUDES özellikle genç araştırmacılar için alternatif bir zemin yaratmaya odaklanmıştır.

CUDES 2017 toplamda sosyal bilimlerin 30 farklı bilim alanında ve yüzlerce alt alandan gelecek bildiriler ile 14-16 Aralık 2017 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecektir. Kuramsal ve ampirik çalışmalar yapan tüm araştırmacı ve uygulamacılara açık olan bu kongre ile ilgili ayrıntılı bilgilere www.currentdebates.org ve www.cudes2017.info adresinden ulaşılabilir.

YAYIN OLANAKLARI
Kabul edilen İngilizce veya Türkçe tüm bildiriler (Tam metin gönderilmesi zorunlu değildir) IJOPEC Yayınları (Akademik Teşvik ve Doçentlik Başvurularında Uluslararası Yayınevi olarak kabul edilmektedir) tarafından kongreden önce yayınlanacak olan uluslararası editörlü kitapta (kitap bölümü) olarak yer alacaktır.

EN İYİ BİLDİRİ ÖDÜLÜ
Tüm sosyal bilim alanlarında, tam metin sunulan tebliğlerden (Oral ve Sanal) bilim kurulunca seçilecek bildirilere en iyi tebliğ ödülleri verilecektir.

SANAL SUNUM
CUDES 2017 seyahat, konaklama vb masraflar için yeterli mali kaynak bulamadığı veya çalışma koşulları gereği kongrede bulunamayacak olan katılımcıların sanal sunumla katılmasını teşvik etmektedir. Bu çerçevede video kaydının zamanında yapılıp gönderilmesi son derece önemlidir.

CUDES 2017 tüm sosyal bilimlerde yürütülen güncel tartışma konularına açıktır. 300-350 kelimelik özetlerin web sitesi üzerinden özet gönderim formu doldurularak 1 Kasım 2017 tarihine kadar gönderilmesi gerekmektedir. Gönderim sorunlarınız için [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.

http://cudes2017.info/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

18 − ten =