VI. Psikoloji ve Sanat Sempozyumu

VI. Psikoloji ve Sanat Sempozyumu

Psikoloji ve sanat konusunda yapılan çalışmalar geniş bir yelpazede, farklı konular üzerinde durmaktadır. Son beş yıldır düzenlenmekte olan Psikoloji ve Sanat Sempozyumu’nda psikoloji ve sanatın karşılıklı etkileşimleri tartışılmakta ve bu alanda çalışan araştırmacıların buluşması amaçlanmaktadır. Ülkemizde psikoloji ve sanat ilişkisine yönelik az sayıdaki bilimsel etkinliklerden olan Psikoloji ve Sanat Sempozyumu’nun altıncısı bu yıl Abant İzzet Baysal Üniversitesinde düzenlenecektir. VI. Psikoloji ve Sanat Sempozyumu (psikolojivesanat2017.ibu.edu.tr), psikoloji ve sanat üzerine yapılan bilimsel araştırmaları, tarama çalışmalarını ve hali hazırda devam eden araştırmaları akademik atmosferde tanıtmak ve tartışmak isteyen tüm katılımcılara açıktır.

VI. Psikoloji ve Sanat Sempozyumu, 2-3 Kasım 2017 tarihlerinde Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kültür Merkezi Mavi Salonda gerçekleştirilecektir. Psikoloji ve resim, müzik, fotoğraf, heykel, edebiyat, dans, sinema ve diğer sahne sanatları gibi farklı sanat alanlarında akademik çalışmalarını sürdüren araştırmacıların ve sanatçıların bildirilerini dinlemek üzere, akademisyenler, sanatçılar, öğrenciler ve psikoloji ile sanat ilişkisine ilgi duyan herkes davetlidir.

Sempozyum, davetli konuşmacı sunumlarından ve sözlü bildirilerden oluşacaktır. Bildiri başvuruları 31 Temmuz – 10 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Bildiri sunumu veya sempozyuma katılım için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Bilim Kurulu tarafından değerlendirilmek üzere,

200-300 kelimelik sözel bildiri özetlerinizi ve/ya

350-400 kelimelik panel özetinizi

word veya pdf formatında Bildiri menüsünden sisteme yükleyebilirsiniz. Kabul edilen bildiriler kitapçık olarak basılıp kongre esnasında fuaye alanında bildiri sahiplerine dağıtılacaktır. Kabul edilen bildiriler 20 Eylül 2017 tarihine kadar ilan edilecek ve yine aynı tarihe kadar kabul mektupları gönderilecektir. Bildirisi olmayan katılımcılarımız da Kayıt menüsünden kayıt işlemlerini yapabilirler.

Soru, görüş ve önerilerinizi pss2017@ibu.edu.tr adresine iletebilirsiniz.

2-3 Kasım 2017’de görüşmek dileğiyle.

Düzenleme Kurulu Adına

Prof.Dr. Hamit COŞKUN

Kurullar

Bilim Kurulu

Prof.Dr. Ahmet Serkan ECE – Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü

Prof.Dr. Hamit COŞKUN – Psikoloji Bölümü

Yrd.Doç.Dr. Melek AKYÜREK – Resim Bölümü

Yrd.Doç.Dr. Melahat ALTUNDAĞ – Seramik Bölümü

Yrd.Doç.Dr. Meral GEZİCİ YALÇIN – Psikoloji Bölümü

Düzenleme Kurulu

Prof.Dr. Hamit COŞKUN

Arş.Gör. Cantürk AKBEN

Arş.Gör. Bedirhan GÜLTEPE

Arş.Gör. Bilgesu HASÇUHADAR

Arş.Gör. Elvan KİREMİTÇİ

Öğr.Gör. Ahmet Yasin ŞENYURT

Arş.Gör. Veysi TANRIVERDİ

Arş.Gör. Yunus UĞUR