Veri Merkezi Sektörü Çevrimiçi Bir Araya Geldi

Data Center
data center

Dijital düzene uyum sağlayan Data Center İstanbul sektörü bir araya getirme görevini online olarak yerine getirdi. Veri merkezi sektörünün 2020’de ki tek buluşma noktası olan zirve yüz yüze görüşmelerin eksikliğini hissettiğimiz bu günlerde kritik bir görev üstlendi. Tam 350+ aktif katılımcı ve 100+ bire bir görüşmenin olduğu sanal zirve önemli bir başarıya imza attı.

Sanal zirvede neler gerçekleşti?
Türkiye’deki veri merkezi sektöründe aktif görev alan uzmanlar ve firmaların sunumlarıyla gündemdeki konular ve pandemi süreci işlendi. Bu başlıkların yanı sıra şu anda veri merkezinde önemli yer tutan ve gelecekte yeşil politikalar sebebiyle sektörün ilk önceliklerinden birisi haline gelecek enerji verimliliği gibi konular Türkiye şartları göz önünde bulundurularak değerlendirildi.
Zirvenin en çok ilgi gören kısımlarından bir diğer ikisi ise canlı demolar ve B2B toplantılarıydı. Canlı demolarda Schneider Electric, ABB, Systemair HSK ve Plusclouds firmalarının güncel ürünleri hakkında bilgi edinen katılımcılar B2B toplantılarında da birbirleri ile video görüşmesi yaparak güne bol etkileşimli bir son nokta koydular.

Sıradaki etkinlikler nedir?
Data Center Cities bünyesinde organize edilen veri merkezi etkinliklerinin sıradaki konferansı Data Center Ankara’dır. Veri merkezi hizmetlerine ihtiyaç duyan 120+ kamu kurum ve kuruluşuna ev sahipliği yapan zirve birçok dijital etkinlik deneyime sahip DC ekibi tarafından organize edilmektedir. Detaylı bilgi için etkinlik websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Data Center Ankara, 30 Mart 2021 – https://datacenterankara.com