Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Ortaokulu VEX Robotik Turnuvası

Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Ortaokulu Müdürlüğünün, 10 Mayıs 2019 tarihinde, Türkiye geneli resmî/özel tüm ortaokul öğrencilerine yönelik; öğrencilerin ekip çalışması, iletişim, iş birliği, proje yönetimi ve eleştirel düşünme gibi hayat becerilerini kazanırken robot tasarlama ve yapma görevleri üstlenmelerini sağlamak amacıyla “VEX IQ Robotik Turnuvası” düzenlemektedir.

10 Mayıs 2019 tarihinde 08:00-18:00 saatleri arasında VKV Koç Özel Ortaokulunda 5.,6.,7. ve 8. Sınıflara yönelik Türkiye genelinde “VEX 10. Off-Season Robotik Turnuvası”, Eğitimde İnovasyon Derneği iş birliği ile düzenlenecektir.

Yarışmanın amacı, mühendislik becerileri ile birlikte öğrencilerin ekip çalışması, iletişim, iş birliği, proje yönetimi ve eleştirel düşünme gibi hayat becerilerini kazanırken robot tasarlama ve yapma görevleri üstlenmeleri hedeflenmektedir. Turnuvaya Türkiye genelinde özel/resmi okullarda Vex IQ Robotik takımları olan 5.,6.,7. ve 8. Sınıf öğrencileri ile danışman öğretmenlerinin katılımı beklenmektedir.

Son Başvuru Tarihi: 8 Mayıs 2109

Ödüller
o Derece alan takımlara madalya verilir.
o Turnuvaya katılan tüm danışman öğretmen ve öğrencilere katılım belgesi verilir.

ÖDÜLLER:
Dostluk Mücadelesi Ödülü Robot Becerileri Ödülü Tasarım Ödülü Yapı Ödülü Jüri Özel Ödülü Enerji Ödülü…