Van Türk Telekom Fen Lisesi 1. Fizik Yarışması

Fizik Yarışması

Van Türk Telekom Fen Lisesi Müdürlüğü, Türkiye geneli resmî/özel tüm fen liselerinde öğrenim gören 11. sınıf öğrencilerine yönelik, temel fen bilimlerine olan ilgiyi arttırmak amacıyla “1. Ulusal Fizik Yarışması” düzenlemektedir.

Yarışmanın Süresi: 5 ay (15/01/2019- 15/06/2019)

Yarışmanın Uygulanacağı Yer: Van

Yarışmanın Hedef Kitlesi: Ülke genelinde, resmî ve özel fen liselerinde okuyan bütün 11. sınıf öğrencileri.

Yarışmanın Nihai Faydalanıcıları: Ülke genelinde, resmî ve özel fen liselerinde okuyan bütün 11. sınıf öğrencileri arasından seçilecek 100 öğrenci ve 100 refakatçi (danışman öğretmen, anne veya baba).

YARIŞMANIN TEMEL FAALİYETLERİ
Van şehrini tanıtıcı kültürel geziler düzenlenecek
Katılımcılara fizik alanında seminerler verilecek
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Van Türk Telekom Fen Lisesi katılımcılara tanıtılacak
Fizik yarışması sınavı yapılacak
Ödül töreni düzenlenecek

YARIŞMA VE DEĞERLENDİRME
Fizik yarışmasında çoktan seçmeli 25 soru sorulacaktır. Yarışmada bu soruların çözümü için öğrencilere 120 dakika süre verilecektir. Sınav Türk Telekom Fen Lisesindeki 8 derslikte yapılacak, gözetmenler ise okul öğretmenlerinden seçilecektir. Yarışma sorulan, cevap kâğıtlan, kapalı ve mühürlü poşetlerde muhafaza edilecek poşetler sınav saati Yarışma Komisyonu tarafından sınav salonlarında aynı anda açılacaktır.
Yarışma sorulan Millî Eğitim Fizik Müfredatının ağırlıklı olarak 9, 10 ve 11. sınıf kazanımlarından hazırlanmış olup 12. sınıf kazanımlarından da soru sorulmuştur.

Detaylar için Tıklayınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

4 × five =