Vali Güner Orbay İlköğretim Okulu’nda Bilim Şenliği

İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Hansu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Fikret Bozoba ve Ali Berdibek, şube müdürleri, okul müdürleri, Vali Güner Orbay İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Cengiz Esen, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Vali Güner Orbay İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Çelik: Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Bilim Şenliğini Geleneksel hale getirerek bundan böyle her yıl düzenleneceğini belirterek, Yaparak, yaşayarak, eğlenerek öğrenmeyi sağlamak için bu etkinliği düzenledik” dedi.

Okul Müdürü Ahmet Çelik’in konuşmasının akabinde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali HANSU: “Vali Güner Orbay İlköğretim Okulu önceliklerimiz arasındadır. Yapılması gereken ne varsa yapacağımız ilkokullardan biridir. Bingöl’de Bilim Sanat Merkezi yok, Vali Güner Orbay İlköğretim Okulu bu boşluğu dolduruyor.  Şuan için okulöncesi eğitime önem veriyoruz. Bu çerçevede okul bahçesine okulöncesi eğitim için bir yapı düşünüyoruz. 2012’de okulöncesi eğitimi yüzde 80’lere taşımayı düşünüyoruz. Okulöncesi eğitim çok önemlidir, Yeni Mahalle civarında bir yer bakıyoruz, yeni bir okul binası yapmayı düşünüyoruz” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali HANSU’nun konuşmasının akabinde öğretmen ve öğrencilerden oluşan koro, bir birinden güzel şarkılar seslendirdi.

Öğrencilerin yaptıkları deneyler izleyenlerden bol alkış alırken program, folklor gösterileri ve bilim sergisinin gezilmesiyle son buldu.