Vali Bekir Aksoy İlkokulu 2/B Sınıfı Öğrencileri Coding Learning(Codlama Öğreniyorum) eTwining projesi kapsamında yürütülen kodlama çalışmalarının 1. 2. Ve 3. kursunu bitiren öğrenciler sertifikalarını aldılar

WhatsApp Image 2020 06 09 at 19.08.52 min

Coding Learning(Kodlama öğreniyorum )eTwinning projesi uluslararası yabancı ortaklı bir proje olup 451 öğretmen ve 715 öğrenci ile yürütülmüştür.Vali Bekir Aksoy İlkokulu 2/ B sınıfı öğrencileri öğretmenleri Kıymet AKIN rehberliğinde projeye dahil oldular.Projede yapılan çalışmalarla temel bilgilerden başlayarak yaş gruplarına uygun olarak öğrencilerimize kodlama (programlama) eğitimi verdik; teknolojiye hayatımızın her alanında bilinçli olarak kullanmayı öğretmeye çalıştık; Scratch JR, Scratch, Code.org araçlarının kodlamasını uygun şekilde yaş gruplarına göre eğiterek; bilgisayarlı ve bilgisayarsız kodlama eğitimi verdik.Proje çalışmamız Eylül 2019 ile Mayıs 2020 arasında uygulanmıştır.
Code org.sitesinde aşamalı olarak yürütülen kursların zorlu olduğu olduğu kadar zevkli kısmını bitiren Vali Bekir Aksoy İlkokulu 2/B sınıf öğrencileri 1. kurs ,2.kurs ve 3.kurs sertifikalarını aldılar. Sertifikalarını alan öğrenciler gurur ve sevinci aynı anda yaşadılar. Bundan sonraki diğer kurs aşamalarına başlamak için kollarını sıvazlayan öğrenciler bu kursların gelişimlerini ve akademik gelişimleri için çok faydalı olduğu görüşündeler.