VACD MA ÖĞRENCISI ZEYNEP ÖZELIN WORKSHOP KATILIMI

Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Yüksek Li̇sans Programıi öğrencisi Zeynep Özel, 24 Temmuz-7 Ağustos tarihleri arasında Singapur’da gerçekleştirilecek olan 7. Tropical Lab’a katılacaktır. LASALLE College of the Arts tarafından düzenlenen bu organizsayon, dünyadaki tüm sanat akademileri ve enstitülerine açık, uluslararası bir sanat kampıdır.

Bu etkinlikte Singapur’un önde gelen sanatçı ve akademisyenlerin yanısıra uluslararası sanatçı ve akademisyenler tarafından atölye çalışmaları, seminerler, sunum ve geziler gerçekleştirilecektir.

Bu yıl “EKO: Çevirinin Şiiri” olarak belirlen Tropical Lab’ın temasına Zeynep Özel, “yaratıcı-çeviri” projesi ile katkı sağlamayı hedeflemektedir. “Yaratıcı-çeviri” projesi, bir dilden diğerine yapılan metin çevirisinin hiçbir zaman dillerin şiirini eşitlemeyeceğinden yola çıkarak, çeviriye metnin dışında da katmanlar eklemeyi öngören bir multimedya projesi. “Yaratıcı-çeviri” projesi metin çevirisini grafik tasarım, görsel, video ve animasyonla zenginleştirerek kültürel katmanları da metne eklemleme fikrini öne sürüyor.

İki hafta sonunda, seminer ve etkinliklerle birlikte tamamlanacak projeler, küratörlüğünü Singapur Modern Sanat Enstitüsü Direktörü Charles Merewether’in yaptığı bir sergide sunulacak.

Tropical Lab Singapur hakkında daha fazla bilgi için: http://tropicallabsingapore.wordpress.com/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin