V. Uluslararası Türk Kültür Coğrafyasında Eğitim ve Sosyal Bilimler Sempozyumu

Sosyal Bilimler

V. Uluslararası Türk Kültür Coğrafyasında Eğitim ve Sosyal Bilimler Sempozyumu
21. yy Becerileri ve 2023 Eğitim Vizyonu

Değerli meslektaşlarımız
Siz değerli bilim insanlarını 27-29 Haziran 2019’da Yıldız Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan “V. Uluslararası Türk Kültür Coğrafyasında Eğitim ve Sosyal Bilimler Sempozyumu”na davet ediyoruz.

Uluslararası Türk Kültür Coğrafyasında Eğitim ve Sosyal Bilimler Sempozyumu’nun 2019 yılında beşincisi gerçekleştirilecektir. Bu sempozyum daha önceki yıllarda Üsküp, Gaziantep, Sinop ve son olarak da 2018 yılında Kafkas İslam Ordusu ve Azerbaycan Halk Cumhuriyetinin 100. yılı nedeniyle Bakü’de gerçekleştirilmiştir.

V. TURKCESS etkinliklerine yirmiden fazla ülkeden yüzlerce akademisyen katılmıştır.V. TURKCESS sempozyumu bu yıl “21 yy becerileri ve 2023 vizyonu” ana temasıyla düzenlenmektedir. TURKCESS 2019 eğitim alanındaki teori ve uygulamaların ilerletilmesine adanmıştır ve akademisyenler ile eğitimin farklı alanlarındaki profesyoneller arasındaki işbirlikçi mükemmelliği teşvik etmektedir.

TURKCESS 2019’un bir diğer hedefi ise; araştırmacıların, yüksek nitelikli akademik bir toplantıda, dünyanın farklı bölgelerinden akademisyen ve uygulayıcılar ile tanışarak, birebir irtibatla kendi iletişim ağlarını genişletme fırsatı bulacakları bir platform sağlamaktır.

Sempozyumda hakem sürecinden geçmiş olan bildirilerin sözlü ve sanal sunumları olacaktır. Ayrıca çalıştay ve paneller gerçekleştirilecektir. Etkinlik kapsamında sosyal faaliyetler ve 2018 yılında verilmeye başlanan “Türk Dünyası Hizmet Ödülü” ayrıca farklı temalarda “Prof. Dr. Fuat SEZGİN Bilim İnsanı Ödülü” verilecektir.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. M. Engin DENİZ

Düzenleme Kurulu Başkanı

http://2019.turkcess.net

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin