Uzyeecem Başakşehir

Üstün Zekâlı ve Yetenekli Çocuklar Eğitim Merkezinin amacı ‘’Üstün Zekâlı ve Yetenekli Öğrencilerin’’ toplum tarafından kabul görmesini, desteklenmesini ve ihtiyacı olan özel eğitimi almasını sağlamaktır. Merkezimiz; öğrencilerin tanılama ve eğitsel değerlendirmesini yapmakta; öğrencilere hafta sonları zenginleştirme eğitimleri sunmakta, üstün zekâlı ve yetenekli öğrencilerin ailelerine yönelik eğitimler vermekte ve rehberlik yapmaktadır.
UZYECEM ekibi akademisyenlerden ve üstün zekâlılar öğretmenlerinden oluşur. UZYECEM ekibi, daha öncesinde İstanbul Aydın Çocuk Üniversitesi ekibinde yer almıştır. Şimdi de İstanbul Aydın Çocuk Üniversitesi Müdürü Ayşin KAPLAN SAYI’dan danışmanlık alarak kendi çalışmalarını yürütmektedir.

UZYECEM’in amacı öğrencileri okullarda almadıkları farklı dersler ile tanıştırmak; öğrencilerin düşünme becerileri ve yaratıcılıklarını geliştirmektir. Bu kapsamda ders içeriklerine düşünme becerileri ve yaratıcı düşünme becerileri entegre edilmekte; program başında ve sonunda ön test- son test yapılarak öğrencilerin bu becerilere ilişkin performansı ailelerle paylaşılmaktadır. UZYECEM 2016-2017 eğitim öğretim yılında faaliyetlerine başlamış, birinci dönem 12 haftalık butik kış okulu çalışması yapmıştır. Kış okulu sürecinde üstün zekâlı ve parlak zekâlı öğrencilerle çalışılmış; Yaşam Koçluğu ve Farkındalık, Akıl- Zekâ Oyunları, İnovasyon- Tasarım, Eğlenceli Bilim, Hayalimdeki Matematik atölyeleri düzenlenmiştir. Program süresince 3 tane veli eğitimi yapılmıştır.
Bir eğitim merkezinden öte; ailelere ve çocuklara rehberlik yapan, yol gösteren bir yaşam merkezi olan kurumumuzda; aynı zamanda öğrencilerin okulları ile iletişime geçilmekte; öğrencinin merkezdeki ölçüm ve eğitim performansına ilişkin veriler okulu ile paylaşılmakta; okulun öğrenciye Bireysel Eğitim ve Bireysel Öğretim Planı hazırlamasına destek verilmektedir. Eğitimi bir bütün olarak ele alan merkezimiz; öğrencinin eğitimini etkileyen aile, eğitim programları, okul, öğretmen gibi tüm faktörlerle temasa geçmektedir.

Düşünen, üreten, kendi hayatını ve geleceğini planlayan, potansiyelini ortaya koyan nesiller yetiştirme vizyonuyla çıktığımız bu yol; ailelerimizin işbirliğiyle açılacak ve genişleyecektir.

UZYECEM Eğlenceli Sömestr Programı

30 Ocak’ta başlıyor!

UZYECEM’ de 30.01.2016- 03.02.2016 tarihlerinde, tüm düzeydeki öğrencilerle kış okulu çalışması yapılacaktır. Programımız belirtilen tarihler arasında 5 gün boyunca 10:00-16:30 saatleri arasında gerçekleşecek, 04.02.2017 tarihinde sertifika töreni ile sonlanacaktır.

Programımızın içerisinde çalışan velilerimizin çocukları için 09:00-17:00 saatleri arasında program dışındaki saatlerde ek dersler olacaktır.

5 günlük eğitim ücretimiz 400tl’dir. Çalışan velilerimize özel eğitim ücretimiz 500 tl’dir.
Eğitim programımıza öğle yemeği dahildir.

PROGRAMDA YER ALACAK DERSLERİMİZ:
ROBOTİK VE TASARIM
BRAİN TEASERS
ELEŞTİREL DÜŞÜNME
HAYAL ATÖLYESİ
YARATICI YAZARLIK
MERAKLI DEDEKTİFLER

İletişim:
uzyecem@gmail.com
https://www.facebook.com/uzyecem.basaksehir

www.uzyeecem.com
telefon numaraları ve adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.
Adresimiz:
Başakşehir 4. Etap 1. Kısım İmsak sok. V3-22 İSTANBUL ‘BAŞAKŞEHİR ÇOK GÜLÜCÜK ANAOKULU’
*Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için adresimizde bizi ziyaret etmeden önce lütfen bizimle iletişime geçiniz.