UZYECEM Yarıyıl Atölyeleri

Üstün Zekâlı ve Yetenekli Çocuklar Eğitim Merkezinin amacı ‘’Üstün Zekâlı ve Yetenekli Öğrencilerin’’ toplum tarafından kabul görmesini, desteklenmesini ve ihtiyacı olan özel eğitimi almasını sağlamaktır. Merkezimiz; öğrencilerin tanılama ve eğitsel değerlendirmesini yapmakta, öğrencilere hafta sonları zenginleştirme eğitimleri sunmakta, üstün zekâlı ve yetenekli öğrencilerin ailelerine yönelik eğitimler vermekte ve rehberlik yapmaktadır.

UZYECEM ekibi üstün zekâlılar öğretmenleri ve bu alanda çalışan akademisyenler tarafından oluşmaktadır.

UZYECEM’in amacı öğrencileri okullarda almadıkları farklı dersler ile tanıştırmak; öğrencilerin düşünme becerileri ve yaratıcılıklarını geliştirmektir. Bu kapsamda ders içeriklerine düşünme becerileri ve yaratıcı düşünme becerileri entegre edilmekte; program başında ve sonunda ön test- son test yapılarak öğrencilerin bu becerilere ilişkin performansı ailelerle paylaşılmaktadır. UZYECEM 2016-2017 eğitim öğretim yılında faaliyetlerine başlamış, birinci dönem 12 haftalık butik kış okulu çalışması yapmıştır. Kış okulu sürecinde üstün zekâlı ve parlak zekâlı öğrencilerle çalışılmış; Yaşam Koçluğu ve Farkındalık, Akıl- Zekâ Oyunları, İnovasyon-Tasarım, Eğlenceli Bilim, Hayalimdeki Matematik atölyeleri düzenlenmiştir. Program süresince 3 tane veli eğitimi yapılmıştır.

Bir eğitim merkezinden öte; ailelere ve çocuklara rehberlik yapan, yol gösteren bir yaşam merkezi olan kurumumuzda; aynı zamanda öğrencilerin okulları ile iletişime geçilmekte; öğrencinin merkezdeki ölçüm ve eğitim performansına ilişkin veriler okulu ile paylaşılmakta; okulun öğrenciye Bireysel Eğitim ve Bireysel Öğretim Planı hazırlamasına destek verilmektedir. Eğitimi bir bütün olarak ele alan merkezimiz; öğrencinin eğitimini etkileyen aile, eğitim programları, okul, öğretmen gibi tüm faktörlerle temasa geçmektedir.

İletişim:

Hatice Rabia PAZARBAŞI Tel: 05434093359

Havva Nur ÇAVUŞOĞLU Tel: 05459796820

uzyecem@gmail.com

https://www.facebook.com/uzyecem.basaksehir

www.uzyeecem.com telefon numaraları ve adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.