UYCEP Yaz Programı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi

Uluslararası Yetenekli Çocuklar Eğitim Programı (UYCEP) ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilecek yeni bir yaz programında birlikteyiz. Çalışmaya birçok akademisyen başta olmak üzere, üstün yetenekliler eğitimi alanında çalışan bilim uzmanları ve eğitmenler de destek sağlayacaktır. Çocuklarımızın farklı yetenek alanlarına yönelik tasarlanan çalışmaların 06 – 10 Eylül 2016 tarihleri arasında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gizem Doğan Yaşayarak Öğrenme Merkezi’nde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Üstün yetenekliler eğitimi alanında uzman bir ekibin hazırladığı program içerikleri dünya genelinde uygulanan yaz programlarından derlenerek hazırlanmıştır.

Programa Katılım Şartları:
Herhangi bir değerlendirme sonucu ‘Üstün Zekalı’, ‘Üstün Yetenekli’, ‘Parlak Zeka’ tanısı almış olmak (UYCEP çalışmalarına daha önceden katılanların zekâ testi sonucu yerine hangi programa katıldıklarını belirtmeleri yeterli olacaktır).
Ya da Bilsem öğrencisi olmak
Başvuru için herhangi bir il sınırı yoktur. Türkiye’nin her yerinden başvuru yapılabilir. Başvurular okul öncesi, ilkokul, ortaokul seviyelerinde alınmaktadır.

Ön başvuru sonucu uygun görülen adaylara, başvuru yapıldıktan sonra en geç 3 gün içerisinde kabul/ret bilgisi verilecektir.
Başvurusu kabul edilen adaylardan program ücreti olarak 500 TL alınacaktır.
Bu ücret, 5 günlük eğitim ücretidir.
Yatılı programı tercih edecek öğrencilerin konaklama ve yemek giderleri Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacaktır.
Katılımcıların sadece eğitim ücretini ödemeleri yeterli olacaktır.
Programda

Akıl Oyunları, Sanal Mahkeme, Tekno IT, Kafa Uğraşısı, Sıradışılık, Move Your Body, Sayıların Gücü, Ben Bilmem Beynim Bilir, Yaratıcı Drama, Yaratıcılık, Doğa ve Evrene Dair, Trax ve Tantrix, Oyna Oyna, Bilim ve Proje, Huzur gibi konularla farklı yetenek alanlarını kapsayıcı dersler işlenecektir.

Program Kapsamında

Öğrencilere program dâhilinde 4 kişilik odalarda barınma ve 3 öğün yemek hizmeti verilecektir.
Öğrencilere, çalışmalarda ihtiyaç duyacakları kırtasiye malzemeleri, çalışma dosyaları, etkinlik kitapçıkları, fasiküller vb araç gereçler verilecektir.

Çalışma çerçevesinde öğrencilerin çeşitli ders dışı eğlence ihtiyaçları karşılanacaktır. Farklı aktiviteler ve sosyal programlar gerçekleştirilecektir.

Veliler, program süresince birçok akademisyen ve alan uzmanı tarafından danışmanlık alabilme fırsatına sahip olacak ve program sonunda öğrencilere katılım belgesi verilecektir.

Detay ve Başvuru Formu için tıklayınız