UYCEP İstanbul Süper Cumartesi programı

İstanbul Süper Cumartesi programı başta üstün yetenekliler olmak üzere parlak zihin düzeyindeki bireyleri de kapsayan yarı zamanlı bir programdır. Program içeriklerine Okul Tipi Zenginleştirme temel alınmıştır. Okul Tipi Zenginleştirme Modeline uyumlu olabilecek diğer modeller ile ders içerik ve etkinlikleri dizayn edilmiştir. Daha önceden UYCEP tarafından organize edilmiş Süper Cumartesi programları da dikkate alınarak programın eylem planı oluşturulmuştur. İstanbul Süper Cumartesi Programına Üstün Yetenekliler Eğitimi Alanında çalışan akademisyenler başta olmak üzere üstün bilim uzmanları ve eğitmenler de destek sağlayacak şekilde ekip oluşturulmuştur. Programa okul öncesi, ilk ve ortaöğretim seviyelerinde öğrenciler kabul edilecektir.

Programda ders havuzunda bulunan Akıl Oyunları, Sanal Mahkeme, Tekno IT, Kafa Uğraşısı, Sıradışılık, Move Your Body, Sayıların Gücü, Ben Bilmem Beynim Bilir, Yaratıcı Drama, Yaratıcılık, Doğa ve Evrene Dair, Trax ve Tantrix, Oyna Oyna, Bilim ve Proje, Huzur gibi farklı yetenek alanlarını kapsayıcı derslerin verilmesi planlanmıştır.

Program Tarih ve Saati
Program 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde dört dönemde gerçekleştirilecektir. Dönemler ve tarihleri şu şekildedir:

1. Dönem 28 Eylül – 16 Kasım
2. Dönem 30 Kasım – 18 Ocak
3. Dönem 8 Şubat – 28 Mart
4. Dönem 18 Nisan – 13 Haziran
Dönemlerinin her cumartesi günleridir.
Program uygulama saatleri
Saat: 10.00 – 16.00 aralarında program yapılacaktır. Öğlen yemek arası 40 dk olacaktır.

Ekip
Doç. Dr. Çağlar Çetinkaya (Akademik Koordinatör)
Göksel Ağma (Eğitmen)
Aydın Zıraman (Eğitmen)
Elif Sena Taşcı (Eğitmen)
Gülşah İçecek (Uygulama Koordinatörü)
Fevzi Kalabak (Program Asistanı)

Sunulan İmkânlar

*Açılış günü “Güncel Gelişmelerle Üstün Yetenekli Çocukların Eğitimleri” konusunda veli ve öğretmen bilgilendirme semineri yapılacaktır.

*Çalışmanın gerçekleştirileceği komplekte içerisinde öğrencilerin tüm ihtiyaçları karşılanacaktır. Modern eğitim sisteminin gerektirdiği tüm teknolojik altyapı ve donanımlara sahip olan eğitim ortamında öğrenciler öğlen yemeklerini de yiyebileceklerdir. Bununla birlikte program süresince okulun sağlık hizmetleri, sosyal tesisleri vb gibi olanaklarından da yararlanılacaktır.

*Öğrencilere, çalışmalarda ihtiyaç duyacakları kırtasiye malzemeleri, çalışma dosyaları, aktivite kitapçıkları, fasiküller vb araç gereçler verilecektir.

*Velilere program süresince birçok akademisyen ve alan uzmanı tarafından danışmanlık alabilme fırsatı tanınacaktır.

*Program sonunda öğrencilere katılım belgesi verilecektir.

Başvuru Şartları

Programa başvuru iki aşamalı olarak gerçekleşmektedir. İlk aşama “Ön Başvuru” ikinci aşama “Programa kabul ve kesin kayıt” aşamadır. Başvuru yapmadan önce şartların tüm aşamaları dikkatlice okunmalıdır.

Ön Başvuru
Ön başvuru yapmak için en aşağıda bulunan “Başvuru Formu” tıklanarak form doldurulacaktır.
Ön başvurusu uygun görülen adaylar ikinci aşamaya (Programa kabul ve kesin kayıt) geçerler

Programa kabul ve kesin kayıt

1)Wisc 4, WISC-R, Binet vb gibi yaygın olarak uygulanan zekâ testlerinden üstün yetenekli olduğunu gösterir belge (Daha önceden UYCEP çalışmalarına katılanların zekâ testleri yerine hangi programa katıldıklarını belirtmeleri yeterli olacaktır) ya da

BİLSEM vb gibi eğitim veren özel ya da devlet kurumlarının üstün yetenek programlarında eğitim alanlar için eğitim aldığı kurumda öğrenci olduğunu gösteren belge

2) Programa dönemlik katılım bedeli olan 1500 TL’nin dekontu.
Banka Hesap Bilgileri (Şahıs Şirket Hesabı)
Ayla Ökçelik Altunpınar Garanti Bankası
IBAN TR29 0006 2001 2260 0006 2986 81

İstanbul Süper Cumartesi Başvuru Formu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here