ÜYÇAP ETKİNLİKLERİMİZ BAŞLIYOR !

Çocuklarımızın farklı ilgi alanlarına yönelik, düzenli olarak devam edecek eğitim ve etkinliklerle tekrar sizlerle birlikteyiz.
İlk eğitim-gezi içerikli etkinliğimiz ;
ÜYÇAP KAŞİFLERİNİ ARIYOR !!!
Günümüzde geçmişin izlerini aramak için 18.10.2014 (Cumartesi )tarihinde Tarihi Yarımadayı keşfe çıkıyoruz
Altın yaldızlı sarayları, muhteşem camiileri, etkileyici medreseleri, tarih kokan sokakları ve diğer mimari eserleriyle İstanbul’u anlamak,tanımak ve tarihten bir parça olmak isteyen ; tarih, arkeoloji ve mitolojiye meraklı 10 çocuğumuzla geçmişimizi keşfetmeye çıkacağız. Geziye katılmak isteyen 9-13 yaş arası çocuklarımız ve onlara eşlik edecek velilerin isimlerini uycap34@gmail.com adresine mesaj olarak atmaları yeterli. Taleplerden sonra gezi içeriğini paylaşacağız.
İçeriğini taleplerden sonra paylaşacağımız bu özel eğitim gezimizi daha önce yapılmış tarihi mekan gezilerinden farklı bir şekilde projelendirdik. Amacımız çocukları ezberci anlayışın dışına çıkararak, görme, anlama , hissetme, değerlendirme ve küçük oyunlarla tarihi sevmeleri üzerine kurulu. Eğitimde sadece tarih değil; arkeoloji, mitoloji, felsefe, sanat tarihi, mimarlık ve mühendislik konuları üzerine olacak. Bunun yanında küçük kaşiflerimizin adına yaka kartı , bilgi dosyaları hazırlanacak ve küçük birkaç sürprizimiz olacak…Bu ve benzeri masraflar için 25 TL . gezi ücreti belirledik. Müze girişleri, yiyecek gibi harcamalar katılımcılarımıza ait olacaktır.
GELECEĞİ DAHA İYİ ANLAMAK ve YAŞAMAK ADINA, GEÇMİŞ BİZİ BEKLİYOR…
Sevgiler,
ÜYÇAP yönetim