Üstün Zekalılar Yaz Okulu İstanbul Anadolu Yakası

Tüm Dünya’da üstün zekalı, dahi çocuklara uygulanan programlara baktığımızda yaz okullarının çok büyük öneme sahip olduğunu görürüz. Yaz tatillerini etkili ve verimli geçirmek isteyen üstün zekalı çocuklar, yaz programlarıyla, ilgi alanlarını desteklemekte zeka ve yetenek alanlarını geliştirmektedirler.
Türkiye’de dördüncü defa uygulanacak olan programımız Üstün zekalı, dahi çocuklara Dünya’da en iyi yaz okulu programlarını sunan SIG eğitim müfredat programları örnek alınarak hazırlanmıştır.

Program Özeti

Üstün zekalılar enstitüsü olarak yaz okulu programı içerisinde öğrencilerimize 13 tane farklı ders seçeneğini sunacağız.

Tarih : 8-26 Temmuz 2013
Eğitim : Hafta içi her gün 9.30 – 16:00 saatleri arasında
Yer : Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Ataşehir
Yaş Grupları : 5-13 yaş
Ücret : 1290 TL + KDV

Banka Adı : Garanti bankası

Hesap adı : Üstün Zekalılar Eğitim Ticaret Limited Şirketi

IBAN NO : TR39 0006 2000 8460 0006 2994 31
Kredi Kartı Taksit : Ödeme sayfası için TIKLAYINIZ
Ücretin Kapsamı : Akademik program + kitap, eğitim materyalleri + Sertifika Karne ve Öğrenci Değerlendirme
Katılım Koşulu : Ülkemizde standardizasyonu yapılmış zeka testlerine göre üstün zihin düzeyine sahip çocuklar programa kabul edilecektir. Aileler ücret dekontunu ve test sonuç raporlarını bize göndermekle yükümlüdür. Bilim sanat merkezine devam eden öğrencilerden herhangi bir belge istenmeyecektir. Daha önce zeka testi yaptırmamış olan aileler enstitümüze başvurarak ücret karşılığında zeka testi yaptırabilirler
Aile Kanaat ve Başvuru Formu : İndirmek için Tıklayınız
Servis : Servis imkanı bulunmaktadır.Servis, ücrete dahil değildir
İletişim : [email protected]
Tel : 0216 408 12 12
Fax : 0216 408 12 13
Cep : 0507 668 80 80

ZOMETOOL, BİLİMSEL TASARIM OYUNU
Geometrinin harika dünyasında oyunlarla dolaşmaya çıkacağız. Amacımız eğlenerek, kendi tasarımlarımızı yaparak öğrenmek. Geometri kâğıt üzerindeki kara çizgilerden kurtulacak ve rengârenk elle tutulabilen modeller olarak canlanacak. Çocuklar matematik ile doğanın ne kadar alakalı olduğunu gördüklerinde, etraflarına çok farklı bir gözle bakmaya başlayacaklar. Eflatun amcanın antik katıları ve temel yapılar
* 2 ve 3 Boyutlu kristaller,
* Simetri, Yansıma, Döndürme,
* Parmaklarınızdaki Altın oran ve doğanın matematiği
* Galaksilerden DNA’ya spiraller
MAKEDO
Makedo birleştirme sistemi ile çevrenizde bulunan atılmaya hazır gündelik malzemeleri çeşitli şekillerde birleştirerek pek çok şey yaratabilirsiniz. Nasıl mı? Evinizde kullanılmayan ya da geri dönüşüm kutunuzdaki boş parçaları; mısır gevreği kutuları, plastik bardaklar, koli kutuları, artık kumaşlar, pipetler, kağıt, plastik şişe kapakları saymakla bitmez, alıp makedo sistemi ile bunları keserek, gerekirse delerek, bazen döndürebilir, makedo’nun menteşe görevi gören parçalarından ekleyebilir ve kocaman bir ev, türlü yaratıklar, arabalar, kostümler kim bilir neler ortaya çıkarabilirsiniz.
Bir atıktan esere dönüştürebileceklerinizin sınırı yok! Bırakın çocukların hayal gücü oyunla birlikte aksın!
Makedo oyun yolu ile çocuklarda geri kazanmayı, çevre duyarlılığını pekiştirir, makedo parçaları ve çocukların dokunuşuyla etraflarında gördükleri malzemeler birer hayal gücü nesnesine dönüştürür.
ROBOTİK
Çocuklarımızın pratiğe dayalı robot yapma ve elektronik cihazlar yapma becerilerini geliştirmek ve elektronik devrelerin nasıl çalıştığını öğretmek amacı ile verilen bir eğitimdir. Çocuklarımızın elektroniğin ve mekaniğin temelini yaparak ve yaşayarak öğrenecekler. Çocuklar kendi bedenlerini keşfedip bir makine gibi algılayacak, elektronları yakından tanıyacak, elektriğin sihirli dünyasına yolculuk yapacak, mıknatıslar, kablolar, piller, ışıklar, robotlar ve pek çok bilimsel araç gereçle yaşayarak öğrenmenin keyfini yaşayacaklardır.

DRAMA
Drama, eğitim ve öğretimde yeni bir oluşumdur. Ezbere dayalı bir eğitim çocuğun zihinsel gelişimini, araştırmasını, paylaşmayı öğrenmesini engeller. Drama ise, çocuğu geliştiren yetiştiren başlı başına bir eğitim alanıdır. Aynı zamanda yaratıcılığı geliştiren etkili bir yöntemdir. Drama; tiyatro, sinema, dans gibi kişiyi aktif kılan bir alandır. Bu aktiflik kişinin bilişsel, duyuşsal, devinişsel ve toplumsal yönlerini etkiler ve geliştirir. Drama içerisinde barındırdığı Tiyatrosal boyutları dolayısıyla da katılımcıların ” eğlenme ve haz alma ” gereksinmesini doyurur. Gruptakilerin paylaştığı bu haz, estetik bir hazdır. Drama çalışmaları çocuğu bağımsız davranmaya, hoşgörülü olmaya, demokratik olmaya ve yaratıcı bir kişilik kazanmaya yöneltir.
Bu ders kapsamında yapılacak olan çalışmalar; Üstün Potansiyelli Çocukların en belirgin özelliklerinden birisi olan “Liderlik” alanı odaklı yürütülecektir. Program, çocuklarımızın her birinin sahip olduğu, liderlik yeteneklerinin nasıl kullanılabilecekleri, nasıl iletişim kurabilecekleri, çatışmaları ne şekilde yönetebilecekleri, takım çalışmalarının önemi ve kendine ve diğerlerine güven gibi konularda kazanım sağlamayı amaçlamaktadır.
Kendini ifade etmede güven kazandırmak.Kendinde bulunan özelliklerle başkalarını karşılaştırabilmeyi sağlamak.Sanat formlarına duyarlılık göstermeyi sağlamak.Etik değerlerin gelişmesine olanak sağlamak.Katılımcıların, var olan liderlik özelliklerini korumalarını ve güçlendirmelerini sağlamakLiderlik özelliklerinin grup içerisinde doğru kullanılmasını sağlamakEkip çalışmasının önemini vurgulamakKonsantrasyonlarını yükseltmekMotive olmalarını sağlamakGözlem yeteneklerini güçlendirmekGrup içinde kendini ifade etmelerini sağlamakGrup içinde etkin rol oynamalarını sağlamakEkip arkadaşlığının önemini vurgulamakEl, göz ve vücut koordinasyonunu güçlendirmek.Farklı düşüncelerin önemini fark ettirmek.
KOZMOLOJİ
Hadi gelin koskocaman evrenimizin atomdan bile küçük halindeki doğumuna bakalım, oradan Einstein amcanın izafiyet ışığına binelim karadeliklere dalalım, solucan deliklerinden paralel evrenlere sıçrayalım, sıkılınca ışınlanalım ya da zamanda yolculuk yapalım.
KRİMİNOLOJİ
Gerçek dedektifler gizemleri nasıl çözerler? Gelin modern suç araştırmacılarının delil bulmak, ipucu toplamak ve data analizi yapmak için bilimsel bulguları nasıl kullandıklarını inceleyelim. Dedektiflik maceraları yaşayacağımız gizemli yolculuğumuza katılarak; dedektif olmak data toplama ve analiz yapma, gözlem yapma, çıkarım yapma, muhakeme becerilerinizi geliştirin. Bilimsel problem çözme becerilerinizi geliştirebilmeniz için en iyi yol bu maceraya katılmak.
BUBBLE OLOGY
Baloncuklarla deney yaparken öğrenmek ne kadar eğlencelidir?
Sabun köpüğü ve yaratıcı deneylerle fizik ve kimyanın önemli kavramlarına eğlenceli bir keşfe çıkmaya hazır mısınız? Renklendiriciler kullanarak baloncukların ne zaman patlayacağını tahmin etmek, uzun süre patlamayan baloncular oluşturmak gibi..
FİZİK
Deneylerle temel fizik konuları işlenecektir. Elektrik ve manyetizma, optik ve birçok konudan başlıklar seçilmiştir. Ders sınıf içi anlatımı, günlük problemleri, deney ve gözlemleri içerir.
ÇILGIN KİMYAGER
Laboratuara hoş geldiniz, işte içinde yaşadığınız dünya! Günlük kullandığımız kimyasallarla, materyaller, yiyeceklerle deneyler yaparak maddelerin kimyasal doğasını, özelliklerini, reaksiyonları ve günlük kullanımlarını keşfedeceğiz. Sizin için bir seri deney hazırladık…
BİYOLOJİ
Bitkilerin ve hayvanların gizemli dünyasını hiç merak ettiniz mi? Hayvanat bahçesine gitmeyi veya bitkileri incelemeyi seviyor musunuz? Hayvanlar ve bitkilerle ilgili ilginç bilgiler öğrenip, eğlenceli deneyler yapmaya hazır mısınız?
DA VİNCİ MAKİNALARI
Leonardo da Vinci’nin çalışmaları her zaman gerçek bir dehanın çalışmaları olarak kabul edilmiştir ve onun şifreli defterleri, çizimleri “ve onların içindeki sırları” gizem ve yanlış algılamalar içinde gömülü olarak kalmıştır; ta ki şimdiye kadar.
Bu büyüleyici, eşsiz programda:
Davincinin
Kısa hayatı,
İcatları
Mekanik oyuncakları
Matematik fizik ve düzenek ilişkisi yoğun bir şekilde ele alınacaktır

SPOR
Spor etkinlikleri, öncelikli olarak bedensel gelişime katkıda bulunan çalışmalar olarak değerlendirilse de, çocuğunuzun hem eğitim hayatına hem de gelecek yaşantısına büyük katkıda bulunur. Antrenman yapmak, zamanında oyuna başlamak, kurallara uymak, çocuğunuzun tüm hayat kalitesini etkileyecek davranışlar kazanmasını sağlar. Yenilgiyle, rekabetle baş etme, tekrar deneme; hakemle, koçla, takım arkadaşlarıyla ilişki, belli bir amaca yönelme, hedefe ilerleme gibi durumlar, çocuğunuzun ileride, yetişkin bir birey olduğunda, hayatında kullanacağı önemli ve gerekli yetilerdir. Spor etkinliklerinin kazandırdığı sosyal ve fiziksel beceriler, çocuğunuzun toplum içindeki kabulünü artırır, sağlıklı olmasını destekler, kötü alışkanlıklardan uzak durmasına yardımcı olarak, sorumluluk duygusunu besler.
Öğrencilerimiz öğretmenleri gözetiminde fiziksel egzersizler sayesinde günün yorgunluğunu atacak ve enerjik bir şekilde evine doğru yola koyulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin