Üstün Zekalılar Bilim İnsanı Yetiştirme Programı BİYEP

Üstün Zekalı Çocuklar Akademisi
2013-2014 Üstün Zekalılar Bilim İnsanı Yetiştirme Programı BİYEP 15 Eylül Pazar günü başlıyor.

PROGRAM HAKKINDA

Üstün Zekalılar Bilim İnsanı Yetiştirme Programı, Amerika Birleşik Devletleri’nde üstün zekalılara yönelik en son düzenlenen programlar araştırılıp detaylı incelenerek oluşturuldu.

Programda, Fen Bilimleri, Felsefe, Matematik ve Akıl Oyunları başlıklarındaki konular, problem ve proje tabanlı öğrenme, yaparak öğrenme, beyin fırtınası, yaratıcı ve eleştirel düşünme, eğitici drama, yaratıcı drama vb. teknik ve süreçler içiçe tasarlandı. Böylece üstün zekalı çocuklarımızın, bir bilim insanının temel ihtiyaçları olan olan Bloom’un üst öğrenme sınıflamalarından analiz, sentez ve değerlendirme alanlarındaki yeteneklerini geliştirmekteyiz.

Ayrıca programımız tematik bir yaklaşım içinde değerlendirilmektedir. Bu nedenle Matematik, Fen Bilimleri, Felsefe ve Drama başlıklarında birbirini tamamlayıcı olarak etkinlikler tasarlanmıştır. Örneğin; Fen Bilimlerinde Uzay konusu ele alınırken, Drama, Felsefe ve Matematik’te de uzay konusu ele alınmaktadır. Bu sayede bütüncül bir yaklaşımla konunun derinlemesine kavranması sağlanmaktadır.

PROGRAMA KATILIM SÜRECİ

Ülkemizde standardizasyonu yapılmış olan zeka testlerine göre üstün zeka grubuna giren çocuklar programa başvurabilirler..
Aileler çocuklarının durumunu belge ya da raporla belirtmeleri gerekmektedir. Rapor olmaması halinde Üstün Zekalı Çocuklar Akademisi’nin anlaşmalı psikologları tarafından ücretli olarak yaş grubuna uygun Stanford Binet veya Wisc-R zeka testi yaptırılabilir.

YAŞ GRUPLARI
Anasınıfı (İlkokula hazırlık sınıfı) , 1., 2., 3. ve 4.sınıflar

PROGRAM DAHİLİNDE

Akademik program, eğitim materyalleri + Katılım Belgesi (Sertifika) + Öğrenci Değerlendirme Raporları

PROGRAM TARİH, SAAT VE GÜNLERİ

2013 – 2014 Eğitim Yılında
15 Eylül 2013 – 01 Haziran 2014
I.Dönem: 19 Hafta
II.Dönem: 16 .hafta
PAZAR günleri
– Anasınıfı (okul hazırlık sınıfı) , 1. ve 2. sınıfllar için 13:15 – 16:15
– 3 ve 4.sınıflar için 10:00-13:00

PROGRAM ÜCRETİ
Aylık 360 TL + Kdv

PROGRAMA BAŞVURMAK İÇİN SİTEMİZDE Kİ FORMU DOLDURUNUZ. Bilgi için 0542 399 1005′ arayınız.
http://ustunzekalicocuklar.com/index.php/ustun-zekalilar-bilim-insani-yetistirme-programi-basvuru-formu