ÜSTÜN ZEKALI VE YETENEKLİ ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ 1. İSTANBUL ÇALIŞTAYI

İstanbul Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi işbirliği ile “üstün zekalı ve yetenekli çocukların eğitim sürecinin ele alınacağı; 16-17 Ocak 2013 tarihleri arasında iki gün sürecek olan bir çalıştay düzenlenecektir. “Üstün Zekalı ve Yetenekli Çocukların Eğitimi” adını taşıyan bu çalıştayın iki ana konusu bulunmaktadır: “Üstün Yeteneklilerin Eğitimi Sürecinde Eğitimcinin Eğitimi” ve “ Üstün Zekalı ve Yetenekli Bireyler İçin Sürdürülebilirlik Stratejileri ve İstihdam Politikaları”

Çalıştaya, başta M.E.B. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Sn. Prof. Dr. Mustafa BALOĞLU, Özel Yetenekleri Geliştirme Grup Başkanı Sn. Necati BİLGİÇ olmak üzere, millet vekillerimizin, Marmara Bölgesi il milli eğitim müdürleri ve bilim ve sanat merkezlerinin, ülkemiz genelinde üstün yetenekliler alanında çalışmaları bulunan akademisyenler ile İstanbul genelinde üstün yetenekliler alanında hizmet vermekte olan resmi ve özel öğretim kurumlarının yanı sıra sivil toplum, yerel ve ulusal basın kuruluşu temsilcilerinin de katılımları beklenmektedir.

ÇALIŞTAYA KATILIM
Çalıştay, İstanbul Üniversitesi Kongre Kültür Merkezi’nde yapılacaktır. Katılım “Organizasyon Komitesi” tarafından gönderilen 1 kişilik davetiye ile olacaktır. Çalıştaya katılabilmek için; 11 Ocak 2013 Cuma günü Saat 17.00’ye kadar http://istanbul.meb.gov.tr/; www.istanbul.edu.tr/ ve http://www.istanbulbilsem.k12.tr/calistay web adreslerinde bulunan “Çalıştay E-Kayıt Formu”nun -kendilerine davetiye gönderilen kişiler tarafından- doldurulması gerekli; isim ve davetiye ibrazı yeterlidir.
İstanbul dışından gelecek olan konuklarımız için çalıştay mekanına yakın konumda bulunan konukevi ve öğretmenevleri ayarlanacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin