ÜSTÜN YETENEKLİ ÇOCUKLARA YÖNELİK “TOLERANS ve DEMOKRASİ EĞİTİMİ” YAZ BİLİM PROGRAMI

Dumlupınar Üniversitesinde üstün yetenekli çocuklara yönelik yatılı yaz bilim okulu düzenlenecektir. Akademik kurul ile dünya genelindeki birçok yatılı üstün yetenekliler bilim okullarının çalışmaları incelenerek hazırlanmış programa değişik yaş gruplarından öğrenciler kabul edilecektir. Başvuruları 30 Ağustosa 2013’e kadar sürecek çalışma 2-8 Eylül 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

KİMLER VAR? :

Prof. Dr. Remzi Y. KINCAL

Prof. Dr. Ramazan ABACI,

Prof. Dr. Ketavan Khutsishvili,

Doç. Dr. Ali Özel,

Doç. Dr. Muhammet Uşak,

Doç. Dr. İsa Döner

Yrd. Doç. Dr. Gürkan Ergen,

Yrd. Doç. Dr. Çağlar Çetinkaya (Program Yöneticisi),

Öğr. Gör. Uzm. Cengiz Başar

Uzm. Burcu Seher Çalıkoğlu,

Arş. Gör. Uzm. Mehmet Kumru,

Arş. Gör. Gamze İnci,

Arş. Gör. Mustafa Bakır,

Çağdaş Çetinkaya,

Melike Çınar,

Nusret Özbey

Halit Fidanboy.

SUNULAN İMKÂNLAR?

Çalışma, Dumlupınar Üniversitesi Merkez Yerleşkesinde gerçekleştirilecektir. Yerleşke, modern tesisleri ve teknolojik donanımı ile program için gerekli olan tüm ihtiyaçları karşılayabilmektedir. Bununla birlikte olimpik yüzme havuzu, tam donanımlı spor salonları, tırmanma rampası ve kaplıca da yerleşke içerisinde yer almaktadır.

Açılış günü “Üstün Yetenekli Çocukların Eğitimleri” konusunda veli ve öğretmen bilgilendirme semineri de yapılacaktır.

Öğrenciler yerleşke içerisinde öğrenci misafirhanesinde barınacaklar ve yemeklerini (Sabah, Öğle, Akşam ve bir ara öğün) program akışına göre en yakın yemekhanede yiyeceklerdir.

Öğrencilere çalışmada ihtiyaç duyacakları kırtasiye malzemeleri, çalışma dosyaları, aktivite kitapları, T-shirt ve sertifika verilecektir.

Çalışmaların tümü sırasında olası sorunlarına karşı sağlık personeli de görev yapacaktır.

DERSLER ve İÇERİKLERİ:

Çalışma için okulöncesi, ilköğretim ve ortaöğretim seviyelerinde öğrencileriler kabul edilecektir. 3 temel grupta gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalarda ihtiyaca göre grup sayısını artırılabilecektir.

Ders içerikleri hazırlanırken hazırlanırken Üçlü Saç Ayağı Kuramı, Başarılı Zekâ Kuramı, Zekâ Yapısı Modeli, PASS Teorisi, Üçlü Halka Modeli, Beşgen Kuram, Çoklu Zekâ Kuramı gibi birçok üstün yetenek kuramlarından yararlanılmıştır. Derslerde öğrencilerin öğrenme hız ve özelliklerine göre farklı öğrenme stratejilerinden yararlanılarak etkili bir öğretimin yapılması planlanmaktadır. Mizah, Sıradışılık, Dalga Avcısı, Fraktallar ve Doğadaki Matematik, Merkez Üssü, Pır Pır, Akıl Oyunları, Sanal Mahkeme, Tekno, Kafa Uğraşısı gibi konular demokrasi ve tolerans temaları çerçevesinde ele alınacaktır.

KATILIM KOŞULLARI:
*Katılım koşulları ve başvuru işlemleri için aşağıdaki adreslerden yararlanılmaktadır.
Adres 1: http://ef.dpu.edu.tr/Read/6/-.aspx (Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi
Duyurular Sayfası)
Adres 2: http://www.ustunzekalilar.org/haberler/255-dumlup%C4%B1nar-universitesi-yaz-okulu.html (Üstün Zekâlılar Enstitüsü Haberler sayfası)
Adres 3: http://www.ustunzeka.net/

İLETİŞİM ve SORULARINIZ İÇİN:
Tel: 0507 634 39 12
Web Adresi:

http://ef.dpu.edu.tr/Read/6/-.aspx  (Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi Duyurular

Sayfası)

http://www.ustunzekalilar.org/haberler/255-dumlup%C4%B1nar-universitesi-yaz-okulu.html  (Üstün Zekâlılar Enstitüsü Haberler sayfası)

Email Adres: [email protected]

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.