ÜST-ZEM Kış Okullarımız

Tüm Dünya’da potansiyeli yüksek çocuklara uygulanan programlara baktığımızda, zenginleştirme programlarının çok büyük öneme sahip olduğunu görürüz. Hafta sonu tatillerini etkili ve verimli geçirmek isteyen potansiyeli yüksek çocuklar, bu programlarla ilgi alanlarını desteklemekte zeka ve yetenek alanlarını geliştirmektedirler. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı, Türkiye Üstün Zekalılar Yüksel Eğitim Vakfı işbirliği ile bir çok ülkede ‘potansiyeli yüksek’ çocuklar için uygulanan eğitim modellerini, uzman eğitimci kadrosu ile gerçekleştirmektedir.

Program Özeti
Türkiye Üstün Zekalılar Yüksel Eğitim Vakfı hafta sonu eğitim programı içerisinde toplamda 9 farklı ders seçeneğini öğrencilere sunacaktır. Program yüksek potansiyelli çocukların seviyelerine uygun olarak hazırlanmıştır ve dersler iki dönem için farklılık göstererek öğrencilere sunulacaktır. Bu yılki program derslerini Problem Çözme ve Yaratıcılık, Astronomi, Felsefe,Yönetim ve Liderlik, Adli Bilim, Akıl Oyunları, Mühendislik Matematiği, Genetik ve Biyokimya, Sinematografi ve Çizgi Sinema, Doğa Bilimleri ve Tasarım oluşturmaktadır.

Katılım Koşulu
Ülkemizde standardizasyonu yapılmış zeka testlerine göre üstün zihin düzeyine sahip çocuklar programa kabul edilecektir. Ailelerin test sonuç raporlarını bize göndermeleri gerekmektedir. Bilim sanat merkezine devam eden öğrencilerden herhangi bir belge istenmeyecektir.

DERSLERİMİZ
Problem Çözme ve Yaratıcılık
Astronomi
Felsefe, Yönetim ve Liderlik
Genetik ve Biyokimya
Sinematografi ve Çizgi Sinema
Adli Bilim
Doğa Bilimleri
Akıl Oyunları
Mak-Ro-Mat
Tasarım

EĞİTİM YERLERİMİZ
BİLGİ ÜNİVERSİTESİ DOLAPDERE KAMPÜSÜ
I.Dönem : 03 Ekim 2015 / 23 Ocak 2016
II.Dönem : 06 Şubat 2016 / 18 Haziran 2016
KOŞUYOLU MERKEZ OFİS
I.Dönem: 04 Ekim 2015 / 24 Ocak 2016
II.Dönem : 07 Şubat 2016 / 19 Haziran 2016

GENEL BİLGİLER
Eğitim Saatleri: 10:00 – 13:30
Bilgi Üniversitesi (Dolapdere kampüsü) içerisinde, Cumartesi Günleri,
Merkez Ofisimizde (Koşuyolu’nda) Pazar Günleri olacaktır.
Eğitim Ücreti : (4 Haftalık ) 5-13 yaş 530 TL (KDV Dahil %8 )
Extra Giderler: I.Dönem ve II.Dönem başında olmak üzere kırtasiye ve proje giderleri için 100 TL ücret alınmaktadır. (Öğle yemeği bulunmamaktadır. Velilerimiz öğrencilerin vereceğimiz mola esnasında yiyebilecekleri şekilde çantalarına atıştırmalık koyabilirler.)

http://www.ustunzekalilarmerkezi.org/