Üsküdar Minyatür Yarışması

Minyatür
Minyatür Yarışması

Geçmişten günümüze önemli bir sanat merkezi olan Üsküdar’a ait zengin kültürel ve tarihi birikimi, basılı ya da dijital tüm mecralarda Üsküdar Belediyesi tarafından kullanılabilirliği olan minyatür eserleri ile ortaya koymaktır.

Yarışma Amacı:
Tarih ve Kültür şehri Üsküdar’da gerçekleştiren Minyatür Yarışmasının amacı, amatör veya profesyonel sanatçıları ve Üsküdar’a dair özgün sanatsal eserlerin üretimini teşvik etmektir.

Hedef Kitlesi:
Sanatımızın zengin bir yansıması olan minyatürün yaşatılmasını, geliştirilmesini ve gelecek nesillere sevdirilerek aktarılmasını sağlamak, minyatür çalışmaları gerçekleştiren amatör veya profesyonel sanatçıları teşvik etmek ve Üsküdar’a dair özgün sanatsal eserlerin üretimini teşvik etmektir.

Yarışma Katılım Şartları:

Yarışmaya katılım ücretsizdir.
Yarışma her yaştan katılımcıya açıktır. 18 yaşın altında olan katılımcılar yarışmaya veli iznini içeren muvafakatname ile katılabilir.
Yarışmaya seçici kurul üyeleri ve Üsküdar Belediyesi çalışanları katılamazlar.
Daha önce sergilenmiş, sosyal medya da dâhil olmak üzere herhangi bir mecrada yayınlanmış, taklit veya kopya eserler yarışmaya katılamaz.
Üsküdar Minyatür Yarışması, minyatür sanatının desteklenmesi, Üsküdar’a dair özgün sanatsal eserlerin üretilmesi ve bu eserlerin Üsküdar Belediyesi tarafından güncel formlarda basılı ya da dijital ortamlarda kullanılması amacıyla tertip edildiğinden derecelendirmeye girmeye hak kazanan eserler katılımcılara iade edilmez.
Katılımcılar, Üsküdar Belediyesi’nin yarışma sonucunda derecelendirmeye girmeye hak kazanan eserleri kitap, broşür, el ilanı, katalog, logo, afiş, billboard, tanıtım materyalleri, turizm dökümleri, sosyal medya gibi baskılı ve dijital ortamlarda yapılacak olan çalışmalar ve sair çalışmalarda süresiz ve sınırsız olarak kullanılabileceğini kabul eder.
Yarışma sonucunda derecelendirmeye girmeye hak kazanan eserler mülkiyet ve telif hakları ile birlikte Üsküdar Belediyesi’nde kalacaktır. Dereceye giren katılımcılardan telif haklarının kullanımı için taahhütname alınacaktır.
Yarışmaya katılan tüm yarışmacılar Üsküdar Belediyesi tarafından belirlenen yarışma şartlarını okumuş ve onaylamış kabul edilirler.
Üsküdar Belediyesi, yarışma koşullarında değişiklik yapma, yarışmayı erteleme ve yarışmayı iptal etme hakkına sahiptir.

Web Sitesi:
www.uskudar.bel.tr
www.uskudarkultursanat.com

Twitter:
@uskudarbld
@uskkultursanat

Instagram:
@uskudarbld
@uskudarkultursanat

Yarışma Posta Gönderim ve İletişim Adresi:

Üsküdar Belediyesi: Mimar Sinan Mah. Çavuşdere Cad. No: 35 Üsküdar/İstanbul (1.Kat-Kültür İşleri Müdürlüğü)
Telefon: +90 (216) 531 30 00
Mail: uskudarkultur@uskudar.bel.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

four × four =