Üretim Araştırmaları Sempozyumu Öğrenci Proje Yarışması

Üretim Araştırmaları Sempozyumu Öğrenci Proje Yarışması

Üretim Araştırmaları Sempozyumu öğrenci yarışmasının amacı, öğrencileri işletmelerin karşılaştığı problemlere bilimsel ve yaratıcı çözümler bulmaya yönelik projeler gerçekleştirmeye teşvik etmektir.

Kimler Katılabilir

Öğrenci proje yarışmasına sempozyumun yapıldığı tarihte halen öğrenimi devam eden veya 2012-2013 Bahar yarıyılında mezun olmuş olan lisans öğrencileri, üretim veya servis işletmesinde karşılaşılan bir üretim veya servis problemin çözümüne yönelik proje çalışmaları ile katılabilir.

Değerlendirme Ölçütleri

Projeler, ele alınan problemin işletme için önemi, bilimsel bir çözüm yaklaşımın kullanılıp kullanılmadığı, kullanılan yaklaşımın yerinde olup olmadığı, doğruluğu, çalışmadan elde edilen sonuçların uygulanabilirliği ölçütlerine göre değerlendirilecektir.

Katılım Süreci

Yarışmaya başvuru, projenin tamamlanmış hali ile yapılır. Başvuru için önceden özet göndermeye gerek yoktur. Ön eleme jürisi tarafından değerlendirilecek projelerden yeterli görülenler, proje yarışmasına katılmaya hak kazanırlar. Proje yarışmasına katılmaya hak kazanan proje ekipleri, jüri üyeleri ve kongre katılımcıları önünde sunum yapmak üzere 25-27 Eylül 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Üretim Araştırmaları Sempozyumu’na davet edilirler.

Öğrenci Proje Yarışması Örnek Formatı

Download File

Ödüller

Birincilik Ödülü: 2000 TL
İkincilik Ödülü: 1500 TL
Üçüncülük Ödülü: 1000 TL

Önemli Tarihler

Öğrenci projelerinin gönderimi için son tarih: 1 Temmuz 2013
Sempozyuma katılacak projelerin açıklanması: 1 Ağustos 2013

Öğrenci Proje Yarışması Başvuru Formu