Ünye Bilim ve Sanat Merkezi Kodlama Yarışması

Kodlama
Kodlama Yarışması

Matematik Öğretmenimiz Derya AKYOL’un katılmış olduğu “Scracth Oyun ve Animasyon Sütüdyosu” adlı e-Twinning Projesi kapsamında Ünye ilçesinde “Ünye Kodluyor” adlı ortaokullar arası Scratch ile animasyon ve oyun yarışması düzenlenmektedir. Yarışma sonucunda dereceye girecek orijinal oyun ve animasyonlar Scratch Web sitesinde herkese açık olacak şekilde paylaşıma sunulacaktır.

Yarışma Şartnamesi:

“ÜNYE KODLUYOR” KODLAMA YARIŞMASI ŞARTNAME

1. Ünye Bilim ve Sanat Merkezi tarafından Ünye İlçesi Ortaokul Öğrencileri arasında “Ünye Kodluyor” Kodlama yarışması düzenlenecektir.

2. Yarışma Oyun ve Animasyon olmak üzere iki kategoriden oluşmaktadır.

3. 5-6-7-8. Sınıf öğrencileri bireysel olarak ya da iki kişilik takımlar halinde yarışmaya katılabileceklerdir.

4. Bir okuldan birden fazla öğrenci katılabilir. Bir öğrenci bir kere başvuru yapabilir.

5. Oyunların ve animasyonların Scracth 3.0 ile kodlanması, başvuru anında oyun ve animasyonların hazır olması gerekmektedir.

6. Yarışma Konusu: Dünyamızın Karşılaştığı Tehlikeler (Küresel Isınma, Çevre Kirliliği, Orman Yangınları, Karbon Salınımı, Küresel Salgınlar…)

7. Başvurular 15/02/2021 tarihinden itibaren https://forms.gle/62U7UVnsSSr1BJiN9 linki üzerinden alınacaktır. Yarışma Başvuru Adresi: Ünye Bilim ve Sanat Merkezi Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No193 52300 Ünye / ORDU

8. Öğrenciler hazırladıkları oyun veya animasyonların URL adresleri ile dosyaları belirtilen tarihlerde başvuru formuna yüklemeleri gerekmektedir.

9. Her iki kategoride de yeterli başvuru olmaması durumunda yarışma ileri bir tarihe ertelenecektir.

10. Oyunlar ve Animasyonlar Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, İlköğretim Matematik Öğretmeni, Psikolojik Danışman Rehber Öğretmenlerinden oluşan juri tarafından değerlendirilecektir.

11. Değerlendirmeler jüri tarafından puanlama usulüyle yapılacaktır. Sonuçlar 23/03/2021 tarihinde http://unyebilsem.meb.k12.tr/ Resmi Web sayfası üzerinden açıklanacaktır.

12. Değerlendirme sonunda her iki kategoride katılım sağlayan bütün öğrencilere katılım sertifikası verilecektir. Ayrıca birincilere sürpriz ödüller verilecektir.

Yarışma Konusu: Dünyamızın Karşılaştığı Tehlikeler (bkz. Madde: 6)

Kullanılacak Program: SCRATCH 3.0

Kimler Katılabilir: Ünye İlçe Sınırları İçerisindeki okullarda öğrenim gören ortaokul öğrencileri. (bkz. Madde: 3 ve 4)

Yarışma Kategorileri: Oyun, Animasyon

İlk Başvuru Tarihi: 15/02/2021

Son Başvuru Tarihi: 03/03/2021

Sonuçlar: 23/03/2021

Başvuru Adresi: http://unyebilsem.meb.k12.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

five × two =