UNLIMITED GREEN INFINITE BLUE

gfnfgnfg bafda112 500

Anaokulu’ndan İklim Değişikliği ve Küresel Isınma Farkındalığı

Mudanya Güzelyalı  Anaokulu, Okul Öncesi Öğretmeni Bilge Üreyener , “Unlimited Green Infinite Blue” adlı eTwinning projesiyle küresel ısınmaya karşı farkındalık oluşturmaya çalışıyor.

Türkiye’nin dahil olduğu 9 yabancı ortak ile yürütülen “Unlimited Green Infinite Blue eTwinning projesini Mudanya Güzelyalı Anaokulu adına  Yıldızlar 5 yaş Sınıfı  Sabah grubu ile yürütüyoruz.

Projenin öğrencilerin iklim değişikliğinin olumsuz etkilerini fark etmelerini ve çözümler üretmelerini hedefliyoruz.
“Buzullar eriyor, su kaynaklarımız tükeniyor, yeşillikler kuruyor, kuraklık artıyor, hayvanların nesilleri tükeniyor ve gezegenimiz yardım istemeye devam ediyor. Bu projede öğrencilerimizle yapacağımız etkinliklerle çözüm bulmaya ve farkındalık oluşturmaya çalışacağız. Web2.0 araçları, deneyler, oyunlar, drama, sanat etkinlikleri gibi yaratıcı çalışmalarla iklim değişikliği, küresel ısınma, nesli tükenmekte olan hayvanlar, çevre, su ve toprak ile ilgili etkinlikleri sınıfımızda yapıp uyguluyoruz.”
Erken yaş eğitiminde bu farkındalığı kazanan öğrencilerin çevreye daha duyarlı bireyler olarak yetişmesindeki önemini belirterek, Unlimited Green Infinite Blue adlı eTwinning projesinin kurucularına, katkı sağlayan öğretmenlere, öğrencilerine, ailelerine ve okul idaresine teşekkür ediyoruz.