University Ranking by Academic Performance (URAP) Sempozyumu

University Ranking by Academic Performance (URAP) Sempozyumu, 12 Kasım’da ODTÜ’de gerçekleşecek.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan University Ranking by Academic Performance (URAP) Sempozyumu 12 Kasım 2014 tarihinde ODTÜ Kültür Kongre Merkezi B salonunda yapılacaktır.

Sempozyuma Almanya Center for Higher Education (CHE) yöneticisi Prof.Dr. Frank Ziegele ve International Observatory on Academic Ranking and Excellence (İREG) direktörü Dr. Kazımierz Bilanow konuşmacı olarak katılacaktır.

Sempozyum sırasında ODTÜ Enformatik Enstitüsü bünyesinde bulunan URAP Laboratuvarı’nın hazırladığı 2014 URAP Dünya ve 2014 URAP Türkiye Sıralamaları ilan edilecektir. Sıralama sonuçlarına ek olarak, URAP sıralama sistemindeki son gelişmeler davetlilere aktarılacaktır ).

Sempozyumdaki davetli konuşmacılar, AB 7. çerçeve projesi kapsamında geliştirilen U-Multirank sıralama sistemi üzerinde yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi vererek, dünya sıralamalarındaki son gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulunacaktır. Sempozyumun sonunda davetli konuşmacıların ve dinleyicilerin görüş alış verişinde bulunabileceği bir soru-cevap kısmı yer alacaktır.

Sempozyum, 11 Kasım 2014 Salı akşamı saat 19:00’da KKM Kemal Kurdaş Salonu’nda Prof.Dr. Muharrem Gerçeker yönetiminde “Sözden Nağmeye, Hikayeler ve Şarkılar …” temalı Türk Sanat Müziği konseri ile açılacaktır.

Açılış konserini ve sempozyumu onurlandırmanızdan mutluluk duyarız.