Üniversiteliler Gözüyle Kalkınma Proje Yarışması

Üniversiteliler Gözüyle Kalkınma Temalı Proje Yarışması, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Van, Bitlis, Hakkari ve Muş illerinde faaliyet gösteren Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı önderliğinde Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Bitlis Eren Üniversitesi, Hakkari Üniversitesi ve Muş Alparslan Üniversitesi işbirliği ile TRB2 Bölgesi üniversitelerinde öğrenim gören öğrencilerin bakış açısıyla bölgenin sosyo-ekonomik kalkınmasına yönelik beşeri sermayenin geliştirilmesi, turizm, tarım ve hayvancılık, tekstil, eğitim, endüstri, enerji vb. proje fikirlerini derlemeyi ve bu konudaki çalışmaları teşvik ederek bölgesel kalkınmaya dair proje havuzu oluşturmayı amaçlıyor.

Yarışmaya katılabilmek için Van, Bitlis, Hakkari ve Muş illerinden oluşan TRB2 Bölgesi üniversitelerinde öğrenim görmek ve proje fikirlerinin TRB2 Bölgesinde uygulanabilir olması gerekiyor. Bir öğrencinin en fazla 3 proje başvurusu yapabileceği yarışmada gelen proje başvuruları arasından her il için ilk 3 sırayı alan projelere ödül verilecek. Böylece, 4 il için toplamda 12 proje ödül alacak.

Başvuruların 29 Kasım 2019 tarihine kadar uzatıldığı yarışmada ön incelemelerin 2-6 Aralık 2019 tarihlerinde, proje değerlendirmelerinin ise 9-13 Aralık 2019 tarihlerinde yapılması ve kazanan projelerin 17 Aralık 2019 tarihinde
www.daka.org.tr
sitesinden ilan edilerek 24 Aralık 2019 tarihinde bir ödül töreni düzenlenmesi öngörülüyor.

Başvurular Van’da Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimine, Bitlis, Hakkari ve Muş’ta ise DAKA Yatırım Destek Ofislerine yapılabilecektir.

Katılım Şartları
* TRB2 Bölgesi üniversitelerinde öğrenim görmek,
* Her öğrenci yarışmaya en fazla 3 (üç) proje ile katılım sağlayabilir ancak aynı
anda 1 (bir)’den fazla ödül almaya hak kazanamaz,
* Proje fikirlerinin TRB2 Bölgesi’nde uygulanabilir olması,
* Projenin son başvuru tarihine kadar Ajansın belirlediği iletişim adreslerine
Başvuru Formu ve taahhütnamenin iletilmesi.

Yarışmada Bitlis, Hakkari, Muş ve Van illerinin her biri için ilk üçe giren projelere ödül
verilecektir.
Kategoriler:
Birincilik Ödülü “1 Adet Laptop”
İkincilik Ödülü “1 Adet Tablet”
Üçüncülük Ödülü “1 Adet Kol Saati”

Şartname: http://daka.org.tr/panel/files/files/duyurular/projeyarisma-2019-sartname.pdf

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin