Üniversiteliler Girişimcilik Yarışması

British Council işbirliği ile Kingston University London bir yarışma başlatıyor; Üniversiteliler Girişimcilik Yarışması. 14 Mayıs 2011 günü  yapılacak bu yarışmaya, girişimcilik konusuna ilgi duyan tüm lisans ve lisansüstü üniversite öğrencileri katılabilir.

Düzenlenecek olan eğitim ve ardından yapılacak yarışmada hedeflenenler: öğrencilere

    *problem çözme tekniklerinin tanıtılması
    *gerçek bir sorun üzerine çalışma fırsatını sunmak
    *işletmelere, girişimci öğrenciler tarafından yaratılan fırsatları sunmak
    *zorlayıcı sorunlar karışısında çözüm yolları sunmak

Etkinliğin kazanımları:

    *İş hayatındaki problemlere uygulanabilecek becerileri öğrenme
    *Türkiye’deki üniversitelerde girişimci öğrencilerden oluşan bir ağın oluşturulması
    *İngiliz ve Türk girişimcilerin temsilcileri ile tanışmak

Ödüller
Kazanan takımın her üyesi nakit ödüller ve Kingston Üniversitesi Bursu* kazanacak. Misafirlerin, aileler ve arkadaşlar dahil, sunumlara ve ödül törenine katılımı serbesttir.

Etkinliği yürütecek kişi
Türk öğrencilerine yönelik yapılacak olan bu bir günlük etkinlik Kingston University London’dan Dr Martha Mador tarafından yürütülecektir

Nasıl katılabilirim?
Yarışmaya katılmak istiyorsanız, 5 kişiden oluşan takımınız ile ya da bireysel olarak Vera Pina ile, v.pina@kingston.ac.uk Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir , e-posta adresinden iletişime geçmeniz gerekmektedir. Etkinliğe katılım için yer sınırlaması olduğundan başvurunuzu hemen yapmanızı tavsiye ederiz. Çözümlenebilecek bir ‘sorun’ sunarak bu çalışmayı destekleyebilecek girişimciler de etkinliğe davetlidir.

* Kingston University London bursu okula kabul alan öğrencilerin bir yıllık eğitim ücretinden £3,300 indirim sağlayacaktır, 2011 yılı girişinden itibaren 5 yıl geçerliliği vardır.

Üniversiteliler Girişimcilik Yarışması geçen yıl da düzenlenmiş ve öğrenciler tarafından yoğun ilgi görmüştü. Bu etkinliğe ait fotoğraflar için tıklayınız.

Yarışmaya katılmak isteyenler ulaşım ve gerekirse kalma ücretlerini kendileri üstlenecektir.

Etkinliğe ait broşüru buradan görebilirsiniz.

Yer: İstanbul Marmara Oteli
Saat: 10.00–17.30