Üniversiteli Parkını Anlatıyor Fotoğraf Yarışması

PARKINI ANLAT

Fotoğraf Yarışması Koşulları

KOŞULLAR

Jüri üyeleri, ANFA Genel Müdürlüğü üst düzey yetkilileri ile ANFA Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü çalışanlarının birinci derece yakınları katılamazlar.
Yarışma bütün üniversite öğrencilerine açıktır. (Ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri).
Kayıtlar 2 Şubat 2015 Cuma günü saat 09.00’da başlayacak, 27 Şubat 2015 Cuma günü saat 19.00’da sona erecektir.
Katılımlar başvuru sırasına göre kabul edilecektir. Katılımcılara kayıt sırasında verilen numara rumuz olarak kullanılacaktır (011 Numara=Rumuz). Yarışmaya 1’den fazla fotoğraf verilmesi durumunda kayıt numarası ile birlikte sıra numarası kullanılacaktır. (011–1, 011-2,… gibi)
Fotoğraflar renkli veya siyah beyaz olabilir. Çekimler JPEG formatında, 300 dpi ve uzun kenarı en az 3000 pixel olmalıdır.
Fotoğrafların çekim bilgilerine ulaşmak gerektiği takdirde, organizasyon komitesi orijinal çekimi isteyebilecektir.
Her katılımcı en çok 4 (dört) adet fotoğrafla yarışmaya katılabilir.
Düzenleme Kurulu, sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli gördüğü durumlarda program değişikliği yapabilir.
Yarışma sonucunda, ödül ve sergileme alan fotoğraflar ANFA arşivinde saklanacaktır. Bu fotoğraflar sahiplerinin adlarını belirtmek kaydı ile ayrıca bir telif ücreti ödemeden ANFA tarafından afiş, broşür, katalog gibi amaçlar için basılı yayınlarla dijital ortamlarda on yıl süreyle kullanabilecektir.
Fotoğraflara basit müdahaleler kabul edilecektir. Birden fazla farklı fotoğrafın montajıyla yaratılan fotoğraflar, fotoğrafın orijinalinde olmayan herhangi bir objenin eklenmiş veya var olan objelerden herhangi birisinin çıkarıldığı, HDR (High Dynamic Range) fotoğraf kabul edilmez. Fotoğrafın yapısı değiştirilmemiş olmalıdır.

Panoramik fotoğraflar da kabul edilecektir. Fotoğrafın orijinal yapısını bozmayacak oranda kadrajlanmış, kontrast, aydınlık, renk ayarı ve toz alımı yapılmış fotoğraflar kabul edilir.

Seçici kurul, yapısı oynanmış fotoğrafları açıklama yapmadan kabul etmeyebilir. Bu konuda itirazlar kabul edilmeyecektir. Seçici Kurul, isterse fotoğrafların müdahalede bulunulmamış ilk görünümünü isteyebilir.

Katılımcılar fotoğraf makinelerinin tarih ve saat ayarlarını güncellemekle yükümlüdürler.
Yarışma sonunda ödül ve sergileme alan fotoğrafların yer aldığı bir katalog hazırlanacaktır.
Yarışmacıların çekim yapacakları parklar şunlardır; Seymenler, Kurtuluş, Botanik, Dikmen Vadisi, 50. Yıl Parkı, Gençlik Parkı, Harikalar Diyarı, Altınpark, Mogan Parkı, Kuzey Yıldızı, Mavi Göl, Göksu, Evcil Hayvanlar Parkı, Gökçek Parkı.
TELİF (KULLANIM) HAKKI:

Katılımcı; ödül alan, sergilenmeye hak kazanmış olan ve satın alınan fotoğraflarının ANFA yayınlarında isminin ve eser adının kullanılması şartıyla kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince ödül alan, sergilenmeye hak kazanmış olan ve satın alınan eserinin/eserlerinin çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için ANFA’ ya izin/muvafakatname verdiğini kabul eder. Kullanım hakkı ANFA ile fotoğrafçıya aittir.

Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini veya bu izin/muvafakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.

Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görünebilecek insanların, fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın internette ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.

Yarışmaya katılanlar tüm katılım koşullarını aynen kabul etmiş sayılacaktır.

ÖDÜLLER
1. Canon EOS 600 D
2. Go-Pro Hero 3 Black Edition
3. Apple iPad Mini 16 GB

ETKİNLİK SORUMLUSU

ANFA Genel Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Ankara Parklarla Güzel – Parkını Anlat’ Fotoğraf Yarışması etkinliğinin ANFA Genel Müdürlüğü adına sorumlusudur.

Fatih Mehmet BAKIRTAŞ

Tel: 0 312 596 90 00 / 2317

E-posta: fmbakirtas@gmail.com

YARIŞMA SEKRETARYASI

ANFA Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü/ İrfan Baştuğ Cad. Altınpark