Üniversitelerde Sosyal Girişimcilik Projesi Hibe Çağrısı

 

 

Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından ABD Ankara Büyükelçiliği’nin desteğiyle yürütülen Üniversitelerde Sosyal  kapsamında sosyal girişimci proje fikirlerine en fazla 5000 TL olacak şekilde hibe desteği sağlanacaktır.

2012 yılından beri üniversitelerin katılımıyla gerçekleştirilen projenin temel amacı sosyal girişimciliğin gençler arasında yaygınlaştırılması, üniversite bünyesindeki ve yereldeki paydaşların katılımıyla sosyal girişimcilik alanının ele alınmasıdır.

Üniversiteli gençlerin sosyal girişimcilik alanında hayata geçirmek istedikleri proje fikirlerinin dağıtılacak hibe sayesinde bu alanın gelişimine katkı yapması beklenmektedir.

Kimler başvurabilir?

Sosyal girişimcilik alanında uygulanabilir bir sosyal girişimcilik proje modeli olan üniversite öğrenci grupları / toplulukları / kulüpleri başvurabilir. Projelerin oluşturulması ve gerçekleştirilmesinin de bu ekipler tarafından yapılması beklenmektedir.

Başvuru için:

Hibeden faydalanmak isteyen adayların,

internet tabanlı başvuru formunu en geç 30 Eylül 2016 tarihine kadar doldurmaları gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmaz. Başvuru formuyla beraberBütçe ve Faaliyet Planı’nın da sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Son başvuru tarihi:

30 Eylül 2016, Cuma

Üniversitelerde Sosyal Girişimcilik Projesi ve hibe çağrısı ile ilgili sorularınız için ilke.kelesoglu@tog.org.tr adresine mail atabilirsiniz.