Üniversitelerarası Şiir Yazma Yarışması

Yakın Doğu Üniversitesi Kıbrıs Araştırmaları Merkezi (YDÜ-KAM) genç şairleri özendirmek ve ödüllendirmek için üniversitelerarası şiir yazma yarışması düzenledi.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen üniversitelerarası şiir yazma yarışmasında konu serbest olacak ve ülkemizdeki tüm üniversite öğrencileri yarışmaya en çok üç şiirle katılabilecek. Değerlendirme Jürisi ise, Prof. Dr. İsmail Parlatır, Prof. Dr. Enver Töre, Erdoğan Saracoğlu, Ali Nesim ve Şevket Öznur’dan oluşacak.

YDÜ Kıbrıs Araştırmaları Merkezi yetkilileri, yarışmaya gönderilecek olan şiirlerin en geç, 18 Nisan Pazartesi günü mesai saati sonuna kadar 5 nüsha halinde Yakın Doğu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Sekreterliği’ne posta ile veya şahsen teslim edilmesi gerektiğini belirttiler. Ancak katılımcılar, şiirlerinde rumuz kullanacaklar ve şiirlerini gönderecekleri kapalı zarfın içinde ayrı bir kapalı zarfta kullandıkları rumuz ile birlikte açık isim, kısa özgeçmiş ve adreslerini de bildirecekler.

Jüri üyelerinin yarışmaya katılan şiirleri değerlendirmesinin ardından, 5 Mayıs Perşembe günü saat 14:30’da Yakın Doğu Üniversitesi’nde düzenlenecek olan bir törenle, dereceye giren katılımcılara plaket ve para ödülleri verilecek.