Üniversiteler lisans ve lisansüstü öğrenci bursu

Destek Bursu
üniversite öğrenci bursu

Elginkan Vakfı Bursları 12 ay süreyle verlmektedir. Elginkan Vakfı bursunun yanı sıra başka yerden karşılıksız burs alınmaması gerekmektedir. Bu durum KYK Bursu için de geçerlidir.

Elginkan Vakfı Bursları, üniversitelerde lisans ve lisansüstü düzeyde öğrenim gören başarılı ve maddi imkânları yetersiz öğrencilere verilmekte, karşılıksız ve öğrenciye bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü getirmemektedir.

2020-2021 eğitim öğretim döneminde lisans öğrencilerine yönelik Elginkan Vakfı Bursu 400 TL/Ay’dır. Burs başvuruları burs programında yer alan üniversitelerin ilgili bölümlerine yapılmaktadır. Elginkan Vakfına burs başvurusu yapılmamaktadır.

Vakfımız burs programında yer alan üniversiteler İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Celal Bayar Üniversitesi’dir. Bursiyer sayısı 2020-2021 eğitim döneminde her üniversiteden 25 kişi olmak üzere toplam 175 kişidir.

Burs başvuruları Eylül ayının başında yukarıda bahsi geçen Üniversitelerin burs ofislerine yapılmaktadır.

Ayrıca Elginkan Topluluğu mensuplarının başarılı ve ihtiyacı olan çocuklarına 2008 yılından bu yana burs verilmektedir. Bursiyer sayısı 2020-2021 eğitim döneminde 75 kişidir. Burs tutarı, diğer lisans eğitim desteğinde olduğu gibi 400 TL/Ay’dır.

Bursiyerler, üniversitelerin Elginkan Vakfına aday ve yedek olarak belirlediği bursiyerler arasından, Üniversitelerden de bir temsilci olmak üzere, Elginkan Vakfı Burs Komitesi tarafından yapılan değerlendirme ile adayların başarı durumları ve maddi desteğe ihtiyaçları esas alınarak belirlenmektedir.

Elginkan Vakfı Yüksek Lisans ve Doktora bursları da öncelikle Türk Dili ve Türk Kültürü ile ilgili dallarda olmak üzere tüm konularda Tezli Yüksek Lisans veya Doktora yapan öğrencilere verilecek “Lisanüstü Bursları”nı kapsamaktadır. Bursiyer sayısı 2020-2021 eğitim döneminde her iki alan için 6’şar kişidir. Burs tutarı, yüksek lisans öğrenimi için 600 TL/Ay, doktora için ise 900 TL/Ay olarak belirlenmşitir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin