Üniversiteler Arası Fizik Öğrencileri Zirvesi

Üniversiteler Arası Fizik Öğrencileri Zirvesi

Interscholastic Physics Students’ Summit, yani Üniversiteler Arası Fizik Öğrencileri Zirvesi; İTÜ, ODTÜ ve Boğaziçi Üniversitesi’nin fizik topluluklarının bir araya gelerek bu sene İTÜ önderliğinde 29-30 Nisan 2018 tarihlerinde İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşecektir. Etkinlikte konferans ve söyleşiler, paneller, workshoplar ve öğrencilerin çalıştıkları projelerini sunabilecekleri poster sunumları olacaktır. Konuşmacılar belli oldukça sitemizden duyurulacaktır.

ETKİNLİKTE NELER VAR?
Söyleşi / Konferanslar
Paneller
Workshoplar
Poster Sunumları

Hedef kitlemiz;
Öncelikli olarak temel bilim ve mühendislik alanlarındaki lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ve öğretim üyeleri; sektörde bu alanlar üzerinde çalışma yürüten kişiler.

Neler yapacağız?
Temel bilim ve mühendislik kavramlarının üzerinde durarak, bu alanlarda okuyan öğrenciler ile alanında uzman akademisyen ve sektörde yerini almış kişileri bir araya getirip söyleşiler, paneller ve workshoplar düzenleyeceğiz. Aynı zamanda öğrencilerin yapacakları poster sunumlarıyla çalıştıkları projeleri geniş kütlelere duyurma imkanı sağlayacağız.