Üniversiteler Arası Bahçeşehir Üniversitesi Varsayımsal Bireysel Başvuru Yarışması

üniversite öğrencileri

YARIŞMA KURALLARI
Katılım

BAU VaBB’a her üniversite bir takımla katılır.

Üniversite takımları aynı hukuk fakültesinde okuyan en az üç, en fazla beş kişiden oluşur. Üç kişilik bir takımda en fazla iki, dört veya beş kişilik bir takımda ise en fazla üç erkek olabilir.

Yarışmaya YÖK denkliğine sahip üniversitelerin hukuk fakültelerine kayıtlı öğrenciler katılabilir.

Katılım,
Eğer o üniversiteden tek takım yarışma başvurusu yaptıysa, söz konusu dosyanın belirtilen son teslim anına kadar BAU VaBB Genel Koordinatörü’nün (GK) mail adresine mail gönderilmesiyle olur. Tek takımın katılması halinde, o hukuk fakültesi için daha önce bir iletişim kişisi (İK) belirlenmişse dahi, takım dosyayı İK’ye göndermek zorunda değildir. Yalnızca GK’ye göndermesi yeterlidir.

Eğer bir üniversitede birden fazla takım varsa katılım, o üniversitenin, bu yarışmayla ilgili olarak belirleyeceği İK’si tarafından yarışmacı dosyanın hangisi olduğunun zamanında bildirilmesi ile olur.

İK, yarışma takviminde dosyaların son teslim tarihi olarak belirtilmiş tarihten önce, ilgili üniversitenin hukuk fakültesi dekanlığı tarafından onaylanmış resmî bir yazıyla, adı ve iletişim bilgileri PDF formatında elektronik ortamda iletilen akademisyendir.

Bir hukuk fakültesinin yalnızca bir İK’si olabilir.

Şayet bir hukuk fakültesinde İK yoksa ve birbirinden haberdar olmayan birden fazla takım başvuru dosyası gönderdiyse GK, takımları mail yoluyla derhal uyarır ve takvimde İK’ye verilmiş olan yarışmacı takımı belirleme süresi içerisinde önce İK belirlenir ve ardından aynı süre içinde İK yarışmacı takımı GK’ye bildirir. Sürenin aşılması halinde o üniversiteden hiçbir takım yarışmacı olarak kabul edilmez.

https://bauvabb.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin