Üniversite Öğrencilerini Hedefleyen Yaratıcılık Yarışması

Üniversite Öğrencileri
Yaratıcılık Yarışması

Genç Kristal, Kristal Elma ev sahipliğinde Reklamcılık Vakfı’nın öncülük ettiği, üniversite öğrencilerini hedefleyen bir yaratıcılık yarışması. Sektöre hazırlanmak isteyen üniversiteli gençler için Genç Kristal Yaratıcılık yarışmasını bu yıl üçüncü kez düzenliyoruz. Hedefimiz, üniversite öğrencilerini reklam sektörü ile tanıştırmak, sektör ile beraber ilk Kristal Elma’larını kazanmalarına destek olmak!

Yarışmanın ana sponsoru İş Bankası Maximum Genç tarafından oluşturulan brief kapsamında çalışmalarını yapacak olan öğrenciler, yine Maximum Genç tarafından ödüllendirilecekler.

Yarışmaya üniversitelerin 3. veya 4. sınıf öğrencileri, iki kişilik ekiplerle ücretsiz olarak katılabiliyor. Jüri; genç kreatifler, akademisyenler ve İş Bankası temsilcisinden oluşuyor.

Genç Kristal Yaratıcılık Yarışması’nın (“Yarışma”) amacı, yeni yeteneklerin ortaya çıkmasını sağlamak ve yeni yetenekleri ödüllendirmektir. Otuz bir yıllık geçmişiyle ülkemizdeki en köklü ve önemli yaratıcılık yarışması olan Kristal Elma’nın üniversite öğrencileri arasında düzenlenen versiyonu olan bu etkinlik Reklamcılar Derneği (“RD”) öncülüğünde, Reklamcılık Mesleki Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (“RV”) tarafından online olarak düzenlenmektedir. Ankara Reklamcılar Derneği ve İzmir Reklamcılar Derneği Genç Kristal’i 2020 yılı için desteklemektedir. Yarışma İş Bankası’nın (“Sponsor”) sponsorluğuyla yürütülmektedir.

Yarışma, Türkiye’de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kurulu üniversitelerde lisans öğrenimi gören 3. – 4. sınıf öğrencilerinin katılımına açıktır. Başvurulara okul kimliğinin arka yüz kopyası mutlaka eklenmelidir. Öğrenciler aynı veya farklı okullardan iki kişilik ekipler halinde yarışmaya online olarak katılabileceklerdir.

Yarışmanın dili Türkçe’dir.

Başvuruya konu görsel, dijital çalışma, resim vb. her türlü materyal ve içerik (bundan sonra hep birlikte “Materyal” olarak anılacaktır.) üçüncü şahısların fikri ve sınai mülkiyet haklarını ihlal etmeyecek, bu Materyal Türk Ceza Kanunu, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve yürürlükte olan mevzuata aykırı olmayacak ve ayrıca söz konusu Materyal suç teşkil edebilecek unsurlar içermeyecektir. Katılımcı tarafından kullanılan Materyal’in burada belirtilen kanunlara aykırı olması ve/veya üçüncü şahısların haklarını ihlal etmesi ve bu durumun Dernek, Vakıf ya da Seçici Kurul tarafından tespit edilmesi halinde; söz konusu Materyal’i içeren başvuru herhangi bir uyarıya ve izne gerek olmadan geçersiz kabul edilecek ve değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru tarihleri: 25 Kasım – 09 Aralık 2020

Ödüller: Kazanan ekibin her üyesine Elektrikli Scooter, VMLYR Ajans 1 ay staj hakkı

Sen de iki kişilik takımını kur, Genç Kristal Yaratıcılık Yarışması’na başvurunu yap, hediyeleri ve Kristal Elma heykelciğini kazan.

https://kristalelma.org.tr/genc-kristal-yaraticilik-yarismasi