Üniversite öğrencilerine karşılıksız burs Mustafa Hasanoğlu Vakfı

Mustafa Hasanoğlu Vakfı Burs Başvuru

Burs başvuruları, 16 Eylül – 15 Ekim 2020 tarihleri arasında bu sayfada açılacak online form üzerinden yapılacaktır.

Bursiyer adayları istenilen belge ve bilgilerin tamamını eksiksiz olarak, bir defada sisteme yüklemelidir. Belge ve bilgileri eksik olan başvurular işleme alınmaz.

Burs başvurusunu yapan adaylar daha sonrasında bilgilerinde herhangi bir değişiklik yapamazlar.

Başvurular internet üzerinden alındıktan sonra, başarı sırasına göre başvuru yapan tüm adaylar elektronik olarak sıralanır ve Burs Komitesi, adayları maddi desteğe duydukları ihtiyaç açısından değerlendirir.

Başarı kriterine göre elektronik olarak oluşturulan liste, Burs Komitesi’nde ‘ihtiyaç’ kriterine göre de değerlendirildikten sonra son şeklini almış olur. Burs kontenjanı da göz önünde bulundurularak adaylar mülakata davet edilir.

Bursiyer adaylarının belge ve bilgileri, mülakattaki beyanları ile karşılaştırılır. Değerlendirmeye esas oluşturan beyana aykırı bilgiler incelenir ve gerekli görülen durumlarda aday süreç dışına çıkartılır.

Burs Komitesi tarafından mülakata davet edilen ve mülakat sonucunda uygun görülen adaylar, MUSTAFA HASANOĞLU VAKFI’ ndan burs almaya hak kazanır

Sonuçlar her yıl 15 Kasım tarihinde, MUSTAFA HASANOĞLU VAKFI internet sitesi üzerinden duyurulur.

ADRES
Bahçeşehir 2. Kısım Mah. Pazartürk Cad. Banu Evleri Sitesi, Firuze Çarşı, Başakşehir/ İstanbul

TELEFON
0212 669 84 90 – 910212 669 84 92

E-MAİL
info@mhv.com.tr

https://mustafahasanogluvakfi.com.tr

Vakfımızın temel ilkesi; Türkiye’nin yarınlarında ‘aydınlık yüzler’ görmek adına, çocuklarımızı topluma kazandırmak ve Eğitim, İlim, Bilim, Sağlık, Çevre, Sanat ve Edebiyat alanlarında; Sürekli gelişimi benimsemiş ve gençlerimizi toplumda saygın, üretken ve umutlu bir geleceğe hazırlamak, toplumun manevi ihtiyaçlarını karşılayarak, Ülkemizde bulunan, sosyal ve sağlık yardımına muhtaç kimselere umut ve geleceklerine ışık olabilmek ve bu bağlamda Ülkemizin birlik ve beraberliğine katkıda bulunmaktır.