Üniversite Öğrencileri Yeşilay Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması

Üniversite Öğrencileri
Üniversite Öğrencileri Kısa Film Yarışması

Yeşilay tarafından Türkiye genelinde örgün üniversitelerde öğrenim gören öğrenciler arası Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması düzenlemektedir..

Katılım Koşulları:

Yarışma “kurmaca” ve “belgesel” olmak üzere 2 türde düzenlenmektedir.
Yarışma Türkiye genelinde örgün üniversitelerde öğrenim gören öğrencileri kapsamaktadır.
Film sahibinin T.C. vatandaşı olması gerekmektedir.
Yarışmaya en fazla 3 film ile başvuru yapılabilir. Her bir film için ayrı başvuru formu doldurulmalıdır. Her bir yarışmacı en fazla bir filmiyle dereceye girebilir.
Yarışmaya daha önce herhangi bir yerde gösterilmemiş ve ödül almamış filmler ile başvuru yapılabilir.
Başvuru yapacak olan kişiler, 16 Eylül 2022 tarihine kadar çevrim içi formu eksiksiz olarak doldurarak başvurularını tamamlamak zorundadırlar.
Başvuru yapacak kişi filmi Youtube’a “Liste Dışı” yükleyerek, başvuru formunda yer alan link kısmını doldurmalıdır. Herkese açık yayınlanan filmler değerlendirmeye alınmayacaktır.
Başvuru sahipleri beyan ettikleri bilgilerin doğruluğunu taahhüt eder. Belirtilen bilgiler nedeniyle doğacak hukuki sorumluluk, başvuru sahiplerine aittir. Bilgilerde yanlış ve/veya eksik bilgi tespit edildiği takdirde, kişi ödül almış dahi olsa, ödül iptal edilerek geri tahsil edilir.
Başvurular yalnızca kisafilm.yesilay.org.tr web sitesi üzerinden çevrim içi başvuru alınarak yapılacaktır. Posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
Başvuru yapılırken; öz geçmiş, senaryo özeti (sinopsis), öğrenci belgesi ve yönetmenin seçeceği film karesi veya film afişi başvuru formuyla yüklenmek zorundadır. Başvuru sahipleri başvuru aşamasında çevrim içi olarak KVKK gereği aydınlatma metni ve/veya açık rıza metinlerini onaylamalıdır.

Filmde Aranan Özellikler:

Film, başvuru tarihinden en fazla 12 ay önce çekilmiş olmalıdır.
Kısa filmin süresi en az 30 saniye ile en fazla 5 dakika olmalıdır.
Filmler Türkçe dilinde veya Türkçe altyazılı olmalıdır.
Filmin hiçbir bölümünde reklam içerikli veya sponsora ait olabilecek logo ve herhangi bir markayı temsil edebilecek görsel ve sesli içerik kullanılamaz.
Filmlerde kullanılan müzik ve benzeri görsellerin telifiyle ile ilgili tüm yasal sorumluluk film sahibi / sahiplerine aittir.
Filmlerde kaynak belirtilmeden alıntı yapılmamalıdır. Yapıldığı takdirde bildirilmesi zorunludur.
Kısa filmde “Bonzai, Jamaika” gibi maddeyi markalaştırılmaya, özendirmeye çalışılan ifadeler kesinlikle kullanılmamalıdır.
Filmlerde uyuşturucu madde, şırınga ve benzeri özendirici ürünler gösterilmemelidir. Metafor ile anlatım tercih edilmelidir.
Yarışmaya mobil cihazlar ile çekilen filmler de başvuru yapılabilecektir.
Yarışma kapsamında jüri değerlendirmesinin yanı sıra https://kisafilm.yesilay.org.tr/ web sitesi üzerinden yapılacak oylama ile “halkın favorisi” belirlenecektir. Halkın favorisi seçilen filme “Yeşilay Özel Ödülü” verilecektir.

Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması Ödülleri

Belgesel Türü Ödülleri:

Birinci: 18.000 TL
İkinci: 13.000 TL
Üçüncü: 8.000 TL

Kurmaca Türü Ödülleri:

Birinci: 18.000 TL
İkinci: 13.000 TL
Üçüncü: 8.000 TL
Özel Ödüller:

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü: 18.000 TL
Halkın Favorisi Özel Ödülü: 8.000 TL

https://kisafilm.yesilay.org.tr/admin/kaydol

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

Exit mobile version